Вибираючи для себе тонн губної помади, насамперед, потрібно орієнтуватися на такі фактори, як вік, колір шкіри обличчя, колір волосся і очей, відтінок зубів, розмір і форма губ і, а крім цього, не слід відкидати такий фактор, як час доби. Також слід орієнтуватися на такі критерії, як захід, для якого ви робите той чи інший макіяж, оскільки він буває денний, вечірній і, звичайно ж, святковий.
Вік
Для молодих дівчат, які недавно відкрили нескінченно-прекрасний світ косметики , більше підійдуть помади нейтральних або світлих відтінків, також у цьому віці актуальне використання блисків. Нейтральні помади, як правило, мають бежевий колір, а світлі можуть бути створені в холодних або теплих відтінках. Блиски краще вибрати з перламутровими елементами, тому як матові щільні надають образу якоїсь солідності, яка в такому юному віці просто недоречна.
Для жінок у віковій категорії від 27 до 43 років біліше доречним буде яскравий макіяж. Ідеально підійдуть помади і блиски атласною або сатиновою структури. Такі косметичні засоби чудово підкреслюють сяйво шкіри і молодість.
Від 45 років і далі краще вибирати помади без перламутру і блиску. Оскільки в цьому віці з'являються перші зморшки, опускаються куточки губ, а блиск і перламутр ці незначні недоліки буде зайвий раз підкреслювати. В даному випадку ідеально підійдуть помади темних благородних відтінків сливи, гнилої вишні.
Колір шкіри обличчя
Важливо з'ясувати у вас теплий або холодний відтінок шкіри. Для власниць теплого відтінку шкіри підійдуть помаранчеві, персикові і бордові кольори. А власницям холодних відтінків шкіри краще вибирати з малинового, рожевого або кольору фуксії. Смаглявим або засмаглим представницям прекрасної половини людства слід звернути свій погляд у бік коричневих, бежевих, пастельних і золотистих відтінків блисків і помади. Для дам з фарфоровим, дуже світлою шкірою обличчя відмінною підійдуть коралові, червоні і морквяні кольору.
Колір волосся
Вибираючи тон помади або блиску, даний критерій не є основним, але все ж власницям теплих відтінків волосся краще віддати перевагу таким же відтінкам помад і блисків і навпаки.
Колір очей
Власницям чорних очей чудово підійде пастельні тони, а карооким - бежеві або коричневі помади. Для блакитнооких дівчат створені прекрасні помади різної насиченості рожевих, вишневих, червоних і винних відтінків. Синьооким варто віддати перевагу золотистим блисками і помаранчевим тонам помади.


Гарний макіяж у зеленооких вийде при використанні помаранчевих, яскраво-червоних, теракотових помад. Крім того, на їх губах будуть відмінно виглядати практично будь-які відтінки рожевих помад і блисків.
Відтінок зубів
У даному питанні візажисти і сьогодні не можуть прийти до єдиної думки. Так, одні стверджують, що зуби будуть виглядати більш білосніжними при використанні фіолетових і червоних квітів помад. Інші ж говорять, що даний макіяж тільки підкреслить жовтизну зуб. У зв'язку з цим, якщо у вас є які-небудь проблеми з кольором зубів або якщо у вас неідеально рівний зубний ряд, то краще не залучайте до своїх губ зайвої уваги. Оскільки помади яскравих тонів будуть тільки підкреслювати наявні недоліки. Коричнева помада - це перший ворог для жовтих зубів.
Розмір і форма губ
Давно всім відомо, що світлі кольори чого б там не було, зорово надають обсяг і збільшують, тоді, як темні кольори - зменшують. Холодні відтінки віддаляють, а темні завжди діють притягательно. Якщо ви володарка тонких губ, то назавжди забудьте про існування матових темних помад. Оскільки вони роблять губи ще більш тонкими. У вашому випадку ідеально підійдуть яскраві і світлі тони, здатні візуально збільшити контур губ, а якщо використовувати помаду з блискучою текстурою, то можна знайти відсутній обсяг.
Якщо ви є володаркою асиметричних губ, то не варто звертати свій погляд у сторони яскравих темних помад з чітким контуром. В даному випадку ідеально підійдуть всілякі світлі відтінки помад і напівпрозорі блиски. Помаду варто наносити тоненьким шаром, при цьому не потрібно доходити до контуру губ. Даний рада підійде і для дівчат з дуже великими губами. Їм можна користуватися помадами нейтральних і яскравих кольорів. Але так само варто пам'ятати, що дуже яскраві помади додають зовнішності вульгарність, у зв'язку, з чим краще їх не використовувати в повсякденному житті.
Час доби
Кожна представниця слабкої статі в своїй косметичці повинна мати не менше двох помад - для повсякденного і вечірнього макіяжу. Найчастіше днем використовуються нейтральні спокійні кольори, а ввечері хочеться чогось більш блискучого і яскравого. Також важливу роль відіграє і освітлення. Так, наприклад, при жовтому світлі ламп помади з холодними відтінками виглядають "брудними", справжній колір спотворюється.