Зустріти жінку з красивою поставою - велика рідкість. Причиною може бути погана спадковість, багатогодинне сидіння в неправильних кріслах і на неправильних стільцях, тягання тягарів (чим, як відомо, особливо грішать російські жінки), комплекси і просто звичка не звертати уваги на те, що позаду ...

На що слід звернути увагу:
• роблячи кожну асану, концентруйтеся на потоці дихання. І тоді вам вдасться не тільки поліпшити фігуру, але і вирішити багато внутрішні конфлікти;
• приділяйте увагу кожній клітинці тіла;
• під час виконання асан не напружує живіт. Він повинен бути розслаблений;
• кожну асану тримаємо 10-15 циклів дихання (цикл - це вдих і видих).

Асана пальми

Вихідна позиція: ноги разом, внутрішні поверхні стоп стикаються, великі пальці ніг теж. Верхівкою тягнемося вгору, утворюючи від неї до п'ят пряму лінію. Груди розкрита. Куприк підібганий. Долоні спрямовані до стегон.

Техніка виконання: на вдиху розгортаємо долоні і через сторони піднімаємо руки вгору, перецепляя їх великими пальцями рук. Руки прямі, плечі притиснуті до вух. На видиху відриваємо п'яти від підлоги і тримаємо позу ті самі десять дихальних циклів, прислухаючись до вдиху і видиху.

Асана витягнутого трикутника

Вихідна позиція: ноги ставимо ширше плечей, праву трохи далі, ніж ліву. Носок правої стопи спрямований вправо, носок лівої - прямо. Праву ступню ставимо так, щоб п'ята розташовувалася точно навпроти підйому лівої ноги. Витягаємо випрямлені руки в сторони на рівні плечей долонями вниз. Стегна і плечі дивляться вперед.

Техніка виконання: на вдиху розкриваємо груди. На видиху схиляємо корпус в праву сторону і захоплюємо правою рукою праву ногу (в ідеалі - кісточку). Ліву руку витягуємо вгору на одній лінії з правою рукою. Голову повертаємо і дивимося вгору - на вказівний палець. Корпус тримаємо прямо, не схиляємо його! І не згинаємо коліна.
Повторюємо вправу в іншу сторону.

Асана дерева

Вихідна позиція: ноги разом, внутрішні поверхні стоп (плеснові кістки) стикаються, великі пальці ніг теж. Верхівкою тягнемося вгору, утворюючи від неї до п'ят пряму лінію.


Груди розкрита. Куприк підібганий. Долоні спрямовані до стегон.

Техніка виконання: складаємо руки в Намасте - жесті шанобливого вітання: долоні стикаються один з одним, великі пальці кистей рук стосуються області серця (посередині грудної клітини), а передпліччя стосуються грудей. Стопи всієї опорною поверхнею повинні стикатися з підлогою (на шкарпетки не піднімаємося).
Ставимо ліву стопу на стегно правої - чіпляємося носком лівої ноги за стегно правої. П'яту володіємо біля основи правої ноги.
Примітка: допустимо поставити ліву ногу на ікру правої ноги.
На вдиху піднімаємо вгору з'єднані руки. Біцепси повинні стосуватися вух. Вибудовуємо асану - від правої п'яти до кінчиків пальців утворюємо пряму лінію.
Повторюємо все те ж саме, але з іншої ноги.

Інтенсивна бічна розтяжка

Вихідна позиція: зводимо долоні в Намасте за спиною. Розводимо ноги приблизно на метр. Розгортаємо ступню лівої ноги всередину приблизно на 45 °. А ступню правої виводимо вперед на 90 °. Корпус, відповідно, теж розгортаємо вправо на 90 °. Ноги прямі.
Примітка: руки можна схрестити за спиною, обхопивши долонями лікті.

Техніка виконання: тягнемося корпусом вгору і закидаємо голову. На видиху розкриваємо груди, "виштовхуючи" її долонями, і опускаємо корпус вниз до правої ноги. Шия не повинна бути напружена.

Адепти йоги вважають, що згорблена спина блокує почуття любові і перешкоджає налагодженню особистого життя.

Нахил вперед

Вихідна позиція: сідаємо, витягнувши ноги перед собою. Ноги максимально випрямляє в колінах, ступні володіємо пальцями вгору. Корпусом тягнемося вгору, а плечі максимально відводимо назад. Руки на стегнах.

Техніка виконання: на вдиху піднімаємо руки через сторони вгору, витягаючи хребет. Дивимося на пальці рук. Руки опускаємо на ту частину ніг, до якої вдалося дотягнутися, не згинаючись у попереку. На видиху опускаємося нижче, тримаючи спину прямою. На вдиху повертаємося у вихідне положення.
Примітка: наша мета - нахилитися з прямою спиною, а не опуститися максимально низько, намагаючись дістати головою до ніг!

http://kiz.ru/