Що може бути складного у виборі крему для обличчя? Адже можна послухати поради подруг, почитати модні журнали, подивитися рекламу по телевізору, і з урахуванням цього вибрати засіб, який зробить нас красивіше і молодше. Але ми ж всі різні, тому навіть найдорожчий і розрекламований крем може підійти одній жінці, і виявитися марним для іншої.
Важливо визначити свій тип шкіри. Для цього за нею потрібно поспостерігати і зазначити, як вона змінюється протягом дня, як реагує на зовнішні подразники, на косметику.
Типів шкіри декілька.
Суха шкіра у молодих дівчат чудово виглядає. Вона ніжна, не має жирного блиску. Але після 25 років на такій шкірі будуть видні ознаки передчасного старіння. Так як у сухої шкіри є порушення гідробалансу, з часом вологи стає все менше і менше, виникають зморшки, з'являється лущення. Таку шкіру слід інтенсивно живити і зволожувати.
Молодим дівчатам із сухою шкірою рекомендується щодня наносити на обличчя зволожуючий крем з маслами і вітамінами. А на ніч можна використовувати живильний крем.


По досягненні 30-річного віку необхідно вибирати креми з вітамінами А і С, які запобігають появі зморшок. Після 40 років шкірі потрібне інтенсивне живлення і зволоження. До складу кремів повинні входити натуральні масла. Слід використовувати засоби, що підвищують пружність і еластичність шкіри.
Жирна шкіра постійно блищить, особливо в Т-зоні, у неї розширені пори, можуть з'являтися запалення, вугри. Найчастіше таку шкіру називають проблемною. Але в неї є одне головне достоїнство - зморшки на ній не так видно з-за того, що шкіра щільна.
Таку шкіру теж потрібно зволожувати! Тільки крем для неї повинен бути знежиреним. Якщо на флаконі є напис "oil-free", засіб підходить жирній шкірі.
Найпоширеніший тип - комбінована шкіра. Вона блищить в Т-зоні і лущиться на щоках. Для такої шкіри потрібно використовувати кошти, які будуть матувати жирні ділянки і зволожувати сухі.
Нормальна шкіра має здоровий і сяючий вигляд. Однак якщо за нею не доглядати, то після 30 років вона почне доставляти клопоти. Для неї підходять крем-гелі, а з віком слід переходити на кошти з колагеном.