Отримала кредитну карту і можу балувати себе всім, чим побажаю
У кредит вигідно купувати тільки великі речі. Дрібні ж можуть обійтися вам надто дорого. Швидше за все, ви не гасіть борги по карті, а просто вносите мінімальний платіж, і банк нараховує вам відсотки. Ось чому невелике придбання через якийсь час стає не інакше як золотим.
Економлю на всьому
Перш ніж вирішите заощадити, запитайте себе "на чому?" і "скільки?" Припустимо, через 10 місяців ви хочете поїхати відпочивати. На поїздку вам знадобиться 50 тис. Рублів, отже, вам слід відкладати по 5 тис. Рублів кожен місяць. Ця велика сума з'явиться не в результаті того, що ви будете економити на дрібницях, а якщо ви уріже великі витрати. Подумайте, на що ви витрачаєте найбільше грошей, і спробуйте зменшити витрати: перейдіть на інший тарифний план, змініть салон краси, почніть відвідувати інше кафе - тоді й у відпустку поїдьте, і сильно обмежувати себе не доведеться.
Карти мені не потрібні - віддаю перевагу готівкові
Користуватися карткою зручніше, до того ж, вона допоможе зробити аналіз ваших витрат, коли ви отримаєте виписку за місяць.


Ще один плюс - ваші гроші будуть у безпеці. Раптом ви втратите гаманець з грошима, повернути їх ви вже не зможете. А якщо втратите карту, то просто відразу зателефонуйте в банк - і ваші гроші нікуди не подінуться.
Постійно забуваю про рахунки
Візьміть яскраву коробку, напишіть на ній "рахунки", помістіть її в передпокій і кидайте туди всі квитанції. Потім раз на місяць діставайте вміст і йдіть в банк.
Планую витрати заздалегідь
Планувати довгострокові покупки - це правильно. Але не потрібно контролювати дрібні витрати, інакше на це буде йти весь ваш час. Невже вам нема чим більше зайнятися?
Побоююся робити покупки в мережі
І дарма, адже товари в інтернеті як мінімум на 20% дешевше. Це пов'язано з тим, що онлайн-магазинам не потрібно платити орендну плату і зарплату продавцям. А щоб процес покупки був безпечним, спочатку прочитайте розділ "Про компанію", а потім вже проводите оплату. Якщо все ж не хочете вказувати дані картки, вибирайте форму оплати готівкою.