Роботодавці знову зайнялися пошуком персоналу. У вересні минулого року число вакансій перевищило рівень 2009 приблизно в три рази. З липня по вересень 2010 року приріст вакансій порівняно з докризовим рівнем перевищив приріст резюме. Це відбулося вперше за довгий період часу.
Експерти стверджують, що прийом на роботу сьогодні займає більше часу. Кандидату потрібно проходити більше етапів співбесіди, ніж раніше.
Тепер знову виріс попит на фахівців з продажу, реклами, підбору персоналу, маркетингу. Адже в кризу компанії в першу чергу зменшували ці відділи.
Роботодавці починають усвідомлювати, що якщо здобувачеві 35 років, він ще цілком може зробити кар'єру. Тепер вони більше дивляться на досвід, а не на вік кандидата.

В даний час перехід на інше місце роботи зі збільшенням зарплати на 15 % - це хороший варіант. У той час як до кризи можна було розраховувати і на 50%.
Зараз середня зарплата, яку хочуть отримувати здобувачі в Москві, становить 39 тис. Рублів. Потрібно відзначити, що їхні очікування на 10% вище, ніж пропозиції роботодавців.Якщо ви не впевнені, яку зарплату вимагати, відкрийте сайт з вакансіями і дізнайтеся, скільки готові платити компанії таким фахівцям, як ви. Додайте до цієї суми відсотків 10, якщо ви не поспішайте з пристроєм, або відніміть стільки ж, якщо хочете отримати роботу якомога швидше. Маючи на руках ці цифри, можете йти на співбесіди.
Зараз з'явився попит на нових фахівців, наприклад, маркетологів в блогах і соціальних мережах. Це пов'язано з тим, що активно розвиваються бізнеси в інтернеті.
Великі компанії намагаються побудувати ефективні внутрішні комунікації між підрозділами, і потребують фахівців, які вміють проводити заходи по налагодженню спілкування співробітників.
Роботодавці все частіше прагнуть знайти мотивацію і утримати у себе професіоналів, тому зараз потрібні фахівці з компенсацій, які розроблятимуть мотиваційну програму для працівників.
Шукайте роботу на дружніх тусовках. Ненароком поцікавтеся, чи не потрібні в компаніях ваших друзів фахівці, подібні вам. Раптом майбутній керівник саме в цей момент дивиться, як ви вмієте налагоджувати зв'язки.