Як часто ви радили комусь: "Не переживай!" І скільки разів ви говорили це собі? А чи в усіх випадках це у вас виходило? Бачачи рекламу заспокійливих засобів по телевізору, розумієш, що вона в основному розрахована на жінок - що говорить про те, що сучасна жінка відчуває багато стресів, і вона не в змозі боротися з ними самостійно.
За статистикою, в одного з 4- х пацієнтів, що приходять на прийом до терапевта, є ознаки тривожного розладу. Воно часто і є причиною хвороби.
Суспільство несерйозно ставиться до того, що занепокоєння впливає на здоров'я. Зазвичай жінки не йдуть до лікаря, якщо відчувають себе погано. Вони впевнені, що
ці відчуття цілком природні. Але ж якщо у людини виникає кашель, він розуміє, що застудився. Усім нам відомо, що значить почувати себе добре, тому нам стає ясно, коли нам недобре. А коли внутрішня тривожність проявляється тривалий час, вона вже не сприймається як така. Їй на зміну приходить відчуття дискомфорту. Воно то й провокує часто діагноз "вегето-судинна дистонія" - один з варіантів тривалого тривожного розладу.


Йти з таким нездужанням слід до психотерапевта.
Якщо ви помітили, що жахливо турбуєтеся про щось, скажіть собі, що ці муки не допоможуть вам вирішити цю проблему. Відомо, що змінити ситуацію можна лише дією. Коли ви активно дієте, у вас не залишається часу на занепокоєння. Це знижує відчуття тривоги.
Не потрібно думати, що заспокійливі препарати - вихід із ситуації. Вони дієві, якщо стрес тимчасовий, але з проблемами серйозніше вони впоратися не можуть.
Знайдіть хорошого терапевта. Пам'ятайте, що при спілкуванні з ним у вас має народжуватися відчуття, що він вас розуміє. Не потрібно звертатися до нього постійно. Зазвичай достатньо 12-20 сеансів. За цей час терапевт повинен навчити вас справлятися з проблемами самостійно.
Навіть фахівець з досвідом може не відразу вибрати методику лікування, яка підходить саме вам. І якщо після першого сеансу поліпшення не настало, не потрібно все кидати. Психотерапія дає результати непомітно.