1. Не слухайте своїх друзів
"А давай з'їздимо в Мексику, це так незвично", "Ти повинна купити ці туфлі, я можу зайняти тобі грошей" .. Ми часто приймаємо такі пропозиції, не розуміючи, що один лише квиток на літак , наступний рейсом Москва-Канкун-Москва, обійдеться вам не менше ніж 2-тижневий відпочинок у Туреччині за програмою "все включено", а туфлі вашої подруга сподобалися більше, ніж вам самій .. У цій ситуації сміливо говорите: "Ні, це для мене надто дорого "або" Ні, я поки не можу собі цього дозволити ". Якщо подруга справжня, вона вас зрозуміє.
2. Щоб підвищити настрій, купуйте дрібниці
Якщо вам сумно, займіться шопінгом. Він доставить вам багато радості. Однак ви можете потім знову впасти в депресію, зрозумівши, що, пройшовшись по магазинах, ви залишили там майже всі гроші. Як же вийти з цього замкнутого кола? Запам'ятайте: купувати сукню за 15 тисяч можна лише в тому випадку, якщо воно вам по кишені. А щоб підняти собі настрій, можна просто купити помаду за 800 рублів.
3. Розберіться з кредитками
Скільки їх у вас? Чи використовуєте ви всі з них? Ні, тоді закрийте рахунки, які вам не потрібні.


Так вам не доведеться витрачати гроші на річне обслуговування та послуги мобільного банкінгу.
4. Вибирайте платежі без комісій
Оплачуючи комунальні послуги, інтернет або стільниковий телефон через банк, вам доведеться заплатити комісію. Але ж можна скористатися безвідсотковим терміналом або зробити платіж онлайн.
5. Чи не позичайте гроші (по можливості)
Якщо нам терміново необхідні гроші, ми звертаємося до знайомих і беремо у них в борг, або вирушаємо в банк за кредитом. В результаті потім ми змушені довго економити. Щоб не потрапити в таку ситуацію, відкладайте тисяч по п'ять кожен місяць. Таким чином, за рік ви зможете накопичити 60 тис. Рублів, які можна буде направити на непередбачені витрати.
6. Живіть за коштами
Чи не випрошувати у свого молодого чоловіка кільце з діамантом - він з радістю купить вас його, навіть якщо воно буде коштувати десять його зарплат. Але подумайте, чи хочете ви починати спільне життя, беручи в борг у майбутнього?