Більшість людей сьогодні воліють стежити за власним здоров'ям, ведучи здоровий спосіб життя, і використовуючи лише натуральну косметику.
Абсолютно натуральною косметикою є лише та, яка приготована будинку самостійно за рецептами з бабусиної скрині. Саме така косметика, термін придатності якої дуже малий, вважається натуральною, оскільки в неї не додають ніяких консервантів і хімічних речовин. Погодьтеся, навряд чи якийсь магазин стане замовляти косметичний засіб, термін придатності якого не більше двох днів.
Якщо косметику роблять у промислових умовах, то, ясна річ, до неї додають консерванти, правда, згідно із законодавством, навіть при додаванні деяких консервантів, така косметика вважається натуральною. Саме тому сьогодні частенько можна зустріти косметику, на упаковці якої сказано, що вона натуральна, але при цьому в ній немає практично нічого натурального.
Таке може статися тільки з вітчизняної косметикою, оскільки за кордоном європейська система сертифікації, що дає гарантію покупцям про те , що в натуральній косметиці дійсно міститься не менше 95% природних компонентів.
Іноді совісні виробники, що підтримують свою репутацію, можуть додавати в косметичні кошти натуральні консерванти, серед яких можуть бути різні екстракти і витяжки рослин.
Правильна упаковка дуже важлива для хорошого збереження косметики. Найчастіше зустрічається безпечна і надійна пластикова туба, яку дуже зручно використовувати. Дуже важливо, щоб повітря з мікроорганізмами не потрапляв всередину упаковки, оскільки це небезпечно для натуральної косметики. Тому не настільки давно в хід пустили флакони air-less, в яких рухливе дно, що піднімається по мірі використання засобу. Завдяки маленькому вхідного отвору, натуральна косметика може зберігатися в такому флаконі до 1,5 року.
Зустріти сьогодні у продажу натуральну косметику неможливо, зате максимально наближену до натуральної косметики - цілком реально.