На Заході і в нашій країні близько 20 відсотків працюючих людей працюють вночі. У таких людей зменшується кількість виробленого мелатоніну, що призводить до проблем зі здоров'ям - вони ризикують отримати хвороба серця, ожиріння, виразкову хворобу і навіть рак (це було доведено безліччю досліджень).
Вчені вже давно відзначають таку проблему, як світлове забруднення - на нашій планеті дуже багато світла вночі, особливо у великих містах. Згідно з дослідженнями останніх років у місцях, де світло і вдень, і вночі, люди частіше хворіють раковими пухлинами. Також було встановлено, що вплив канцерогенів на організм відрізняється в ранковий або вечірній час - якщо канцероген впливає вранці, то ризик появи пухлини вище, ніж при його впливі ввечері, коли підвищується рівень мелатоніну. Згідно з дослідженнями при постійному освітленні у щурів частіше виникає рак, але при введенні їм мелатоніну, цьому можна перешкодити.
Отже, важливо знати, що світло в нічний час підвищує ризик виникнення пухлин через придушення вироблення мелатоніну, а використання екзогенного мелатоніну здатне захистити організм. Він нормалізує обмін жирів і вуглеводів, добові ритми, допомагає в антиоксидантних процесах, є профілактикою ракових процесів і передчасного старіння.
Виходить, що через проживання на півночі, роботи вночі, безсоння і джетлага, рівень мелатоніну знижується, ми ризикуємо передчасно постаріти і захворіти, тому слід спробувати це запобігти. Для цього потрібно спати в кімнаті з щільними шторами або надягати на очі пов'язку, якщо ніяк не виходить перешкодити проникненню світла в приміщення. Також можна приймати мелатонін або пептиди, які стимулюють його вироблення.