Не варто забувати, що надмірно довго перебуваючи на пляжі під прямими сонячними променями і без всякого захисту від сонця, дуже легко згоріти, а також заробити сонячний або тепловий удар. Зловживання сонцем може призвести до розвитку онкологічних захворювань шкіри і передчасного старіння.
Для того щоб шкода від засмаги звести до мінімуму, необхідно дотримуватися деяких правил.
* Насамперед, ви повинні поступово і помірно збільшувати час засмаги, враховуючи індивідуальні особливості шкіри. Почніть все з п'яти хвилин на відкритому сонці, а потім переходите в тінь.
* Обов'язково наносите на шкірні покриви спеціальні сонцезахисні креми з компонентами SPF, які захистять вашу шкіру від опіків. Залежно від фототипу вашої шкіри слід підібрати крем з певним рівнем SPF, чим вище його число, тим надійніше захист.
* Для того щоб запобігти облезание і лущення шкіри, уникайте засмаги в період високої активності сонця - з 12 до 15 годин.
* Якщо ви відчуваєте, що перегрілися на сонці, не лізьте відразу в холодну воду.


А коли виходите з води, витирайтеся рушником, щоб не залишилося крапель води, що притягують сонячне світло.
* Якщо на вулиці палюче сонце, перед виходом на вулицю обов'язково вдягайте що-небудь на голову, бажано світлого кольору, а також сонцезахисні окуляри.

* Перед тим як відправитися на пляж обов'язково перекусіть чимось легким і захопіть з собою мінеральну воду або інші напої, які добре втамовують спрагу. Намагайтеся уникати споживання алкоголю, будучи на відкритому сонці.
* Ні в якому разі не усніте під час засмаги, інакше все скінчиться опіками та розчаруванням.
* Якщо у когось на пляжі стався сонячний удар, допоможіть йому і надайте першу допомогу. Віднесіть потерпілого в тінь і приведіть його в почуття. Потім терміново викличте швидку допомогу, дайте прохолодної води і звільніть грудну клітку від одягу, їли вона є на ньому.
Засмага повинен бути не тільки красивим, але і розумним, адже від надмірного загару ваша шкіра втратить свою гладкість, пружність і стане на вид лише гірше.