Вітаміни та мінерали не є будівельним матеріалом для клітин і не поставляють енергію організму, проте вони також дуже важливі для організму людини, адже вони впливають на обмін речовин, ферментів та інші процеси в людському тілі. І так, розглянемо цікаві факти про здоров'я.
Вітаміни незамінні для організму людини, однак ми потребуємо лише в невеликих їх кількостях (в сотих і тисячних частках грама, а іноді і ще менше), а великі дози вітамінів можуть навіть зашкодити.
Вітаміни бувають водорозчинними (вітаміни С і вітаміни групи В) і жиророзчинними (вітаміни А, Д, Е). Всього відомо 13 вітамінів, які відрізняються один від одного своєю хімічною формулою і дією на фізіологічні процеси. Надлишок водорозчинних вітамінів не шкодить організму, адже він виводиться з рідинами, а ось надлишок жиророзчинних вітамінів може мати неприємні наслідки для здоров'я, оскільки він всмоктується в тканини.
Мінерали також дуже важливі для життєдіяльності організму людини. Вони є каталізаторами різних біохімічних реакцій, входять до складу тканин, допомагають переносити кисень і проводити нервові імпульси в тканинах мозку, регулюють склад рідин в людському тілі і виконують інші функції.


Найвідомішими мікроелементами є кальцій, калій і залізо.
У результаті численних досліджень фахівці з дієтології розробили рекомендовані норми за кількістю вітамінів, мікроелементів та інших корисних речовин, які повинні щодня надходити в організм людини залежно від її статі і віку. Деякі люди потребують додаткового прийому вітамінів.
До таких людей належать:
- діти;
- вагітні жінки;
- жінки, які годують груддю;
- літні люди;
- люди, які активно займаються спортом;
- люди з хронічними захворюваннями.
Організм строків гірше засвоює вітаміни і мінерали, а у всіх інших груп людей спостерігається підвищена потреба в цих потрібних речовинах.
Однак не забудьте, що, перш ніж почати самостійний прийом препаратів, що містять вітаміни і мінерали, потрібно обов'язково проконсультуватися з вашим лікарем або фахівцем з дієтології. Неконтрольований прийом цих препаратів може не тільки не допомогти, а й нашкодити здоров'ю.