Поняття стилю і стильного виду часом кардинально відрізняються у різних людей - одні вважають стильними людей, у яких є почуття смаку, інші - тих, хто стежить за змінами моди , треті - тих, хто виділяються з натовпу. На думку одних стиль - це елегантна класика, а деякі впевнені, що це екстравагантність.
У дійсність стильним можна бути в будь-якому одязі і будь-якому образі. Тут більш важливо, щоб ви вміли одягом і манерами проявити свою індивідуальність, показати свій світогляд і спосіб свого життя. Щоб мати стильний вигляд, потрібно уміти гармонійно поєднувати одяг, макіяж та зачіску з поведінкою в суспільстві, а це неможливо без почуття смаку. Якщо людина правильно підбере відповідний йому стиль, то буде в ньому і виглядати прекрасно, і відчувати себе комфортно.
Також важливо враховувати і обставини, в яких ви використовуєте стиль, тобто потрібно виробити і відповідну поведінку. Наприклад, якщо ви наділи строгий костюм, то не повинні кокетувати, що припустимо у вечірній сукні. Важливо й місце, куди ви вирушаєте, вечірнє плаття в кафе біля будинку буде виглядати безглуздо.Ще один нюанс при виборі стилю - ваша фігура. Якщо у вас підтягнута і спортивна фігура, то вам пощастило носити абсолютно будь-який одяг, навіть дуже сміливі і екстравагантні вбрання. Якщо ж у вашої фігури є недоліки, то з вибором стилю потрібно бути обережніше. У такому випадку потрібно об'єктивно себе оцінити і постаратися вибрати одяг, яка завуалюють недоліки фігури і підкреслить її плюси.
На вибір стилю впливає і вік, оскільки одяг, який носять підлітки, виглядатиме щонайменше дивно на людині середнього віку. Основними стилями одягу називають класичний, діловий, ретро, спортивні, кажуал, фольклорний і авангард, при цьому в кожному з них є окремі напрямки.

Стиль одягу також повинен відповідати вашому темпераменту і характеру - для енергійних і рухомих натур краще підходить одяг спортивного стилю, а консервативним натурам йде класика. Ще один фактор, що впливає на стиль одягу - місце проживання (в селі носять більш зручну і практичний одяг, на березі моря - яскраві та оригінальні вбрання і так далі).