З проблемою високої температури у малюка стикається кожна мама, особливо у діток до 5-6 років. Причини підвищеної температури можуть бути різні: це і гострі респіраторні захворювання, різноманітні інфекції, пневмонії, ангіни, запалення і прорізування зубів. Головне в такій ситуації зберігати спокій і робити все, щоб полегшити страждання дитини і збити температуру до приходу лікаря.

Варто відзначити, що у маленьких дітей може спостерігатися підвищена температура навіть без особливих на те причин. Наприклад, температура здорового малюка може бути 37 ° або навіть більше відразу ж після того, як він бігав. Але підвищення температури є найбільш частим симптомом різних захворювань у дітей.

У будь-якому випадку, підвищення температури вище 38 ° не повинно залишатися без уваги. Перше що слід зробити в подібних випадках - спробувати самостійно збити її. Навіть представники ВООЗ рекомендують не збивати температуру нижче цієї позначки, оскільки підвищення температури тіла є захисно-пристосувальної реакцією організму.

Першою допомогою при температурі повинні стати різноманітні дитячі засоби на основі парацетамолу. Для маленьких дітей краще використовувати свічки, дітям старшого віку - препарати у вигляді сиропів і таблеток. Якщо такі методи не дають ніякого результату, спробуйте дідівський спосіб - "оцтове обтирання".

Для цих цілей необхідно взяти один літр води і додати в нього столову ложку звичайного або яблучного оцту.


Але з цим також не варто переборщувати, оскільки існує ймовірність отруєння оцтом, так як він вбирається через шкіру і потрапляє в кров.

Крім того, дитину не треба вкутувати і вкривати теплими ковдрами, навіть навпаки роздягнути і прикрити легким покривалом. Це необхідно для того, щоб підвищити тепловіддачу.

Потім акуратно обтирають розчином оцту спочатку груди і спину малюка, потім руки, живіт і ноги. Повторюйте процедуру кожні 1,5-2 години. На лоб дитини покладіть змочену в розчині серветку. Температуру вимірюйте кожні півгодини.

Дитині слід давати багато рідини: тепле молоко, чай з лимоном, морси, компоти. Це допоможе заповнити втрату вологи в організмі і уникнути зневоднення організму.

При високій температурі ні в якому разі не можна:
1.Заставлять лежати малюка, якщо він цього не хоче, але також не допускайте надмірної його активності;
2.Не ставте дитині клізму, якщо лікар навмисно не прописав її;
3. Чи не вкутуйте дитини і не одягайте потепліше;

Якщо все вищеперелічене було зроблено, але не принесло очікуваного результату - викликайте лікаря. Затягування в подібній ситуації може призвести до того, що у дитини з'являться судоми, тим більше, якщо підвищена температура тримається більше доби без яких-небудь інших ознак хвороби.