Якщо ваш кухонний комбайн іноді відмовляє в допомозі з приготування улюблених м'ясних страв, а обертати ручку старої "совкової" м'ясорубки більше немає сил, тоді наші поради щодо вибору електром'ясорубки - для вас.

Види електром'ясорубок
Сьогоднішні електром'ясорубки діляться на три види: традиційні, універсальні і комбайнові. Традиційні являють собою новий щабель еволюції звичайної м'ясорубки без будь-яких додаткових наворотів. Простіше кажучи, з її допомогою можна приготувати котлети, терті сухарі, а ось для таких вишукувань як домашня ковбаса, сосиски або спагетті цей вид вже не підійде. Зате він простий у вживанні: зібрав, прокрутив, розібрав, помив.

Інша річ універсальні машинки. На вивчення їх можливостей навіть у самої просунутої кухарки може піти день-два. Благо, що і результат буде вражаючий уяву: вони не тільки рубають м'ясо всіх сортів і частин тіла, але і мають можливість допомагати в приготуванні тертих і різноманітно порізаних овочів, віджиманні соків з безлічі фруктів і ягід, а також у готуванні печива і локшини.

І останній вид сучасних мясодробілок - комбайни. На жаль, всупереч поширеній помилці, їх не можна вважати повноцінними нащадками стародавніх м'ясорубок. У них немає звичного крутиться валу (шнека) - все відбувається завдяки працям ножа-крильчатки, який перетворює м'ясо (і все, на що наткнеться) в однорідне пюре. Язвенникам, немовлятам і любителям дієтхарчування це подобається, а у всіх інших викликає нудоту.

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ: Вибір електром'ясорубок за популярністю моделей

Швидкість має значення
Дуже важливо знати, яка у м'ясорубки потужність. Від неї залежить і швидкість приготування котлет, і їх консистенція. Чим потужніший, тим простіше жити, адже машина порубати все, що в неї потрапить (від жорсткого м'яса до кубиків льоду). Правда, треба пам'ятати про те, що виробники зазначають в описі два показники: номінальну потужність (від 240 до 800 Вт) і пікову (від 1000 до 1800 Вт). Причому перший ілюструє те, як довго м'ясорубка зможе молотити без зупинки (чим більше сім'я, тим вище потрібно потужність), а другий - наскільки проблемні продукти їй по зубах (для хрящів і кісточок потрібна велика сила).

Чи не менш цікава і продуктивність. Вимірюється вона в кг/хв і дає зрозуміти, скільки фаршу виходить за конкретний відрізок часу. Вибір великий: від 0,6 до 2,08 кг/хв. Але для середньостатистичної господині цілком підійде варіант 1,5 кг/хв.

Розібрати і подивитися
Було б неправильно купувати м'ясорубку, не заглянувши їй в нутро. Наприклад, щоб ніж дійсно рубав, а не жував м'ясо, він повинен бути самозагострювальних і литим з нержавіючої сталі. Горловина, шнек і грати повинні легко збиратися і безпроблемно кріпитися до агрегату. А корпус повинен бути таким, щоб господиня могла використовувати в роботі будь-яку (по висоті і формі) миску.

Варто звернути увагу і на додаткові функції.


Так "Реверс" дозволяє позбавити себе від неприємної процедури витягування намотати жив і застряглого м'яса. Натиснув кнопку - шнек закрутився у зворотний бік і виплюнув сторонні предмети геть.
А сучасні системи безпеки перетворюють приготування котлет в справжню насолоду. Механічне блокування зупиняє мотор, якщо в м'ясорубці застряг непосильний хрящик, електричний запобіжник спрацьовує в той момент, коли обурливо підскакує напруга в мережі, а теплова відсічення відключає харчування, якщо мотор втомився від занадто тривалої роботи.

Потрібні для м'яса , риби та птиці. Від розміру їх дірочок залежить консистенція фаршу.

Для домашніх сосисок, фаршированих сардельок і ковбаси.
Насадка овочерізка. З її допомогою можна різати тверді овочі кубиками, брусочками або кружальцями.

Дає можливість тиснути прямо в стакан сік з абсолютно будь-яких ягід і фруктів.

. Використовують для приготування локшини (плоскі дірочки), спагетті (круглі дірочки) і печива (дірочки вигляді зірочок або квадратиків).

ТОР-5 популярних електром'ясорубок

Zelmer 986.80
Потужність - 650 Вт
Продуктивність - 1.6 кг/хв
Насадки - диски для фаршу, барабани для терки/шинкування, для домашніх ковбас, для томатів/м'яких овочів, соковижималка для цитрусових, млинок (для кави)
Орієнтовна ціна: від 1123 грн.
Більш детально прочитати про Zelmer 986.80 можна тут.

Moulinex DKA213
Потужність - 600 Вт
продуктивність - 1.6 кг/хв
Насадки - диски для фаршу, барабани для терки/шинкування, для кеббе, для домашніх ковбас, для томатів/м'яких овочів
Орієнтовна ціна: від 1275 грн.
Більш детально прочитати про Moulinex DKA213 можна тут.

Zelmer 886.84
Потужність - 550 Вт
Продуктивність - 1.5 кг/хв
Насадки - диски для фаршу, барабани для терки/шинкування, для домашніх ковбас
Орієнтовна ціна: від 725 грн.
Більш детально прочитати про Zelmer 886.84 можна тут.

Moulinex ME 665
Потужність - 2200 Вт/при блокуванні мотора/
Продуктивність - 3 кг/хв
Насадки - диски для фаршу, барабани для терки/шинкування, для кеббе, для домашніх ковбас, для печива
Орієнтовна ціна: від 1547 грн.
Більш детально прочитати про Moulinex ME 665 можна тут.

Kenwood MG 700
Потужність - 800 Вт/2 швидкості/
Продуктивність - 3 кг/хв
Насадки - диски для фаршу, барабани для терки/шинкування, для кеббе, для домашніх ковбас, для томатів/м'яких овочів
Орієнтовна ціна: від 1796 грн.
Більш детально прочитати про Kenwood MG 700 можна тут.

Подивитися інші товари для дому і кухні