Щоб ваші зуби були красивими і здоровими, мало використовувати стандартні засоби по догляду за ними - щітку і зубну пасту. Розширити свій звичний асортимент варто, як мінімум, ще на одне найменування - і задуматися над тим, щоб флоси купити.

Що таке флосс
Ті багато хто, хто для догляду за зубами використовують лише зубну пасту і щітку дивуються, коли у них виявляють карієс. Перша реакція - почати користуватися іншою пастою або купити нову, більш навороченную щітку. Але незабаром стоматолог прояснює ситуацію - щітка чистить лише 3 боку зуба з п'яти. Проміжки між зубами, особливо якщо зуби розташовані близько, щітка не може почистити досить добре, якою б вона не була якісною. Для цих цілей, після чищення зубів, використовуються флоси (зубна нитка).

Ефективність флосів полягає не тільки в їх здатності проникати в зубні проміжки. Вони здатні очистити ясенний кишеню, а це частина профілактики зубного каменю. Всі місця, які доступні для зубної нитки очищаються від залишків їжі і нальоту набагато краще, ніж це зробила б зубна щітка.

Як вибрати флосс
Купити зубну нитку - не проблема . Замовити косметику для гігієни зубів можна, як мінімум, в інтернет-магазинах. А от що дійсно важко - так це правильно вибрати флосс. По-перше, у зв'язку з можливістю купити неякісні нитки, слід купувати їх в аптеці, там завжди в наявності є сертифікат.

По-друге, якщо ви тільки починаєте користуватися флоссами, то варто вибрати вощеною і лише з часом перейти на невощений, чистка якими більш ефективна.


Якщо між зубами є простір, то можна вибрати круглу нитка, якщо простору мало або зуби стикаються необхідно користуватися плоскою ниткою. В іншому вибирайте на ваш смак: з ароматом або без, з фтором, нейлонові, шовкові, також можна придбати тримач для флосів або електрофлоссер.

Як користуватися флоссами
Відірвіть сантиметрів 30-40 нитки, намотайте більшу її частину на середній палець лівої руки і частина на середній палець правої. Це потрібно зробити так, щоб між пальців залишилося приблизно 10см нитки. Далі потрібно натягнути флосс великим і вказівним пальцями і обережно ввести між зубами. Чистити потрібно від ясен до ріжучим краях зубів. Після кожної такої процедури, нитка відмотують з одного пальця і намотують на інший, щоб наступний проміжок чистити невикористаним відрізком нитки. Таким чином, 30-40 см флосса повинно вистачити на всю процедуру. Чистку флоссами слід проводити щодня, після звичайної чистки зубів.

РАДА. Якщо у вас встановлені коронки або мости, перед використанням потрібно проконсультуватися у стоматолога. Діти можуть поранитися, тому починати користуватися зубною ниткою рекомендують з 10 років і під наглядом дорослих.