М'які меблі будь-якому приміщенню дарує затишок, а своїм власникам комфорт. Адже так приємно відпочити на зручному дивані або провести час за бесідою в кріслі. Проте постійне їх використання призводить до забруднення, появи плям. Тому питання, як почистити меблі в домашніх умови, залишається дуже актуальним.

Чищення м'яких меблів

Як правило, для чищення м'яких меблів використовують пилосос, але це не завжди ефективно. Для найкращого результату насадку можна загорнути в марлю, змочену в сольовому розчині. Такий спосіб не тільки усуне забруднення, але і оновить фарби, повернувши їм яскравість.

Пилосос не можна використовувати для велюру або оксамиту, він може пошкодити ворс. При відсутності пилососа можна скористатися старим рецептом. Велике полотно тканини намочити в розчині оцту і солі, накрити меблі і вибивати її. Коли тканина забрудниться, обполоснути її і знову змочити в розчині. Маніпуляції повторюють до тих пір, поки тканину перестане забруднюватися.

Невеликі плями можна почистити мильним розчином. Бавовняною серветкою протирають диван і крісла в одному напрямку. При чищенні м'яких меблів в домашніх умовах добре зарекомендували себе спеціальні засоби.

Щоб правильно в домашніх умовах почистити м'які меблі, потрібно знати матеріал оббивки і відповідно до цього вибирати методи чистки.

Велюр або флок чистять серветкою з мікрофібри. Її змочують в слабкому мильному розчині і протирають меблі по ворсу. Потім оббивку слід промочити сухим рушником. До початку вологого чищення видаліть пил.

Гобелен можна почистити за допомогою пилососа. Мокрі методи для нього не підходять, так як він може потьмяніти і деформуватися під впливом вологи.

Замшу чистять спеціальною щіткою, видаляючи спочатку пил, а потім забруднені місця. Шкіряні меблі майже не накопичує пилу і легко піддається чищенню. Головне - не мочити шкіру сильно, краще використовувати спеціальні засоби і особливу серветку. Народні методи рекомендують в домашніх умовах чистити шкіряні меблі яєчним білком.


Оббивку необхідно спочатку протерти, потім акуратно нанести злегка збитий білок. Він додасть блиск і поверне дивану привабливий вигляд. Шкіряних меблів протипоказані хімічні реагенти.

Чищення м'яких меблів від плям

При експлуатації м'яких меблів на неї потрапляють найрізноманітніші плями. Кожне з них очищається різними способами. Біле вино добре забирається спиртом, червоне слід посипати дрібною сіллю, а потім потерти тканиною, змоченою в спиртовому розчині. Свіжа пляма від кави вивести легко: зволожите оббивку і протріть забруднену ділянку господарським милом, піну приберіть мокрою ганчіркою.

Сік видалити досить складно, але спосіб є. Змішайте аміак і оцет в рівних частинах, обробіть сумішшю пляму і дайте висохнути. Жирові плями потрібно рясно посипати сіллю, щоб жир вбрався, потім промокнути серветкою. Для плям від варення використовуйте мильний розчин з оцтом. На тертці натріть ложку господарського мила, додайте гарячу воду і оцет. Збийте піну і обробіть нею пляму. Через пару хвилин акуратно зніміть губкою. Обробіть потрібну ділянку ще раз, промокніть махровим рушником.

Якщо ви вирішили почистити м'який диван або крісла, щоб уникнути проблем спочатку випробуйте засіб на невидимій ділянці. Обов'язково дайте висохнути, тільки потім оціните результат. Пляма слід виводити від краю до центру, це дозволить уникнути розлучень. Не можна використовувати відразу декілька засобів, виберіть щось одне. Якщо пляма дуже старе, можна скористатися спеціальним засобом для виведення плям.

Вибираючи м'які меблі, подумайте, чи легко за нею доглядати. Делікатні тканини і світлі кольори вимагають більш дбайливого ставлення. Якщо в сім'ї є діти або домашні тварини, краще відмовитися від покупки таких меблів. Для профілактики забруднень використовуйте накидки або чохли, їх набагато простіше випрати. Намагайтеся своєчасно чистити м'які меблі, пилососити її, так вона довгий час збереже свій привабливий вигляд.