До цих пір в науковому світі ведуться досить бурхливі дебати з питання того, чи є зелений чай корисним чи все ж у ньому більше негативних характеристик. Звичайно ж, чаша терезів Феміди все більш впевнено схиляється на користь цілющих властивостей, що надаються в результаті вживання цього напою.

Як стверджують захисники зеленого чаю, його вживання робить благотворний вплив на кісткову, нервову, серцево -Судинні і кровоносну системи людського організму, сприяє зниженню рівня холестерину і цукру в крові, покращує зовнішній вигляд шкірного покриву і багато іншого.

Цікавим доказом на захист благотворного впливу зеленого чаю на організм людини служить і той факт, що жителі Сходу, в чиєму щоденному раціоні даний напій присутній у великих кількостях, займають лідируючі позиції в світі за тривалістю життя. І це не дивно - адже омолоджуючий ефект зеленого чаю, який полягає в сприянні збільшення тривалості життя клітин організму, вже доведений на науковому рівні.

До того ж нещодавно японські вчені зробили ще одне сенсаційну заяву: вживання зеленого чаю може істотно знизити ризик розвитку деяких видів ракових захворювань!

Проведене ними дослідження показало, що такий цілющий ефект даного напою є можливим за умови щоденного вживання як мінімум п'яти чашок зеленого чаю. Вчені фахівці зібрали великі відомості про раціон харчування 19 749 чоловіків і 22 012 жінок, що знаходяться у віці від 40 до 79 років.


Далі - протягом дев'яти років - за випробовуваними велося спостереження. Що цікаво: на момент початку дослідження в жодного з респондентів не було діагностовано жодного раку крові, ні ракового захворювання лімфатичної системи.

По завершенні цього своєрідного експерименту було встановлено, що з усього числа учасників 157 випробовуваних захворіли раком кісткового мозку, лімфатичної системи та крові. Але вражаючим виявилося наступне - серед захворілих практично не було тих, хто щодня і у великих обсягах вживав зелений чай. У фанатично відданих шанувальників зеленого чаю, що випивали за день по 5-6 чашок напою, ризик розвитку раку крові був на 42% нижче, ніж у тих, хто вживав "цілющий еліксир" лише один раз на день, а то й зовсім його ігнорував. Ризик захворювання раком лімфатичної системи у любителів зеленого чаю був знижений на 48% порівняно з тими, хто нехтував його вживанням.

Японські вчені вважають, що дана властивість зеленого чаю стає можливим тому, що в його складі міститься безліч поліфенольних сполук, серед яких не останнє місце займають досить-таки потужні антиоксиданти - катехіни. І ось саме ці катехіни володіють тими унікальними властивостями, що дозволяють запобігти зростанню ракових клітин.

У той же час - згідно з проведеними опитуваннями - більшість вчених все ж сумніваються в антиракових властивості зеленого чаю. Так що запекла боротьба серед його прихильників і супротивників триває!