Розмарин широко використовується в народній медицині, кулінарії, косметології. Однак більшість жінок переконане, що їм можна обзавестися, тільки купивши в магазині, а про те, що розмарин вирощують в домашніх умовах, знають одиниці.

Властивості розмарину

Це вічнозелена рослина можна виростити для лікарських, пряно-смакових цілей. Колись його використовували замість нюхального тютюну, який допомагав вилікувати нежить. Свіжі верхівки розмаринових пагонів часто додають у м'ясні страви, супи для додання їм незвичайного аромату. Ця рослина входить до складу багатьох пряних композицій. Якщо у вас під рукою немає чорного перцю, розмарин в поєднанні з Чабрия відмінно заповнять цю недостачу.

Крім лікарських та харчових властивостей, рослина може стати гарним декоративним прикрасою для вашого будинку.

Як виростити розмарин з насіння

Розмарин любить тепло, так що його найкраще вирощувати в контейнері. Прийнявши рішення виростити його у себе вдома, для початку потрібно відвідати квітковий магазин і придбати там зерна цієї рослини. Заодно не забудьте обзавестися спеціальною грунтом або добривом, інакше доведеться готувати їх самостійно.

Прийшовши додому, на пару діб замочіть зерна розмарину в теплій воді - це допоможе збільшити їх схожість. Прослідкуйте, щоб вода для замочування була теплою, а не гарячою, інакше зерна просто заварити, як чай, і не зійдуть взагалі.

Поки вони будуть замочуватися, можна зайнятися приготуванням для них грунту. Він повинен бути поживним і м'яким. Не зайвим буде спорудити імпровізовану теплицю, яка вбереже рослину від коливання температури.


Перш ніж помістити висаджені в контейнер зерна, їх слід ретельно полити. Однак сильно заливати їх не рекомендується, інакше зерна почнуть гнити і всі ваші спроби виростити розмарин в домашніх умовах виявляться марними.

Після того, як вони проростуть, постарайтеся приділяти їм більше уваги. У цей час вони потребують правильного догляду. Обов'язково провітрюйте теплицю в денний час доби, коли тепло, постарайтеся захистити рослину від різкого коливання температури. Провітрювати теплицю можна не більше двох годин, інакше розмарин може захворіти.

Буває, що молоде рослина стає млявим. Не виключено, що йому докучають шкідники - попелиця або павутинний кліщ. Тому уважно стежте за станом молодих пагонів. У період росту вкрай небезпечні для цієї рослини і протяги, вони нерідко стають причиною його слабшання, а іноді - і загибелі.
Поступово рослину потрібно привчати до температури навколишнього його середовища, тоді дорослий розмарин буде почувати себе комфортно, не буде боліти. Виростивши розмарин до десятисантиметрові висоти, його потрібно пересадити. При цьому потрібно постаратися не пошкодити земляний кому. Після пересадки рослину слід помістити в темне місце, ізолювавши його від прямих сонячних променів.

Всього лише купивши зерна і витративши небагато часу і сил на вирощування, можна виростити рослину, яка стане гідною прикрасою вашого житла, зробить багато гастрономічні шедеври ще смачніше, допоможе при лікуванні деяких захворювань.