Багато стародавні східні травники включали в себе інформацію про женьшені, як про засіб, що допомагає при будь-якому недугу. Біологічна дія і хімічний склад женьшеню завжди були об'єктом пильного вивчення, але дія механізму лікарського впливу кореня цієї рослини до нашого часу повністю вивчити не вдалося.
Вчені стверджують, що лікувальна сила женьшеню виражається збудливим впливом на кору і подкорного центри півкуль головного мозку людини . Такий вплив сприяє позитивним змінам у функціональному механізмі крові, поліпшенню газового обміну, стимуляції тканинного дихання мозку, збільшенню амплітуди скорочень серця.
Внаслідок численних хімічних досліджень кореня женьшеню було встановлено, що до його складу входить безліч сапонітів - нового типу глікозидів зі стероїдних агліконом і пірокетальной групою, яку складають сім атомів вуглецю. У корені женьшеню було виділено сім груп сапонітів (А, В, С, D, Е, F, G).
Крім того, до складу кореня женьшеню входять крохмаль, сахароза, вітаміни С, В1, В2, панаксоновая кислота, яка є сумішшю пальмітинової, стеаринової, олеїнової і лінолевої кислот, алкалоїди, мікроелементи (залізо, марганець, алюміній, кремній). Специфічний запах женьшеню обумовлений наявністю в ньому ефірного масла.
Наявність глікозидів (панаксозидов) в корені рослини пояснює його виняткові цілющі властивості, а тому перед людиною ставиться завдання навчитися виділяти ці речовини.
Медицина використовує корінь женьшеню, як в свіжому, так і в консервованому вигляді у вигляді настоянок, відварів, порошків, мазей, таблеток, чаю або екстрактів.


Препарати з кореня женьшеню є тонізуючим оздоровчим засобом, головним властивістю якого є підвищення розумової працездатності людини.
Препарати, виготовлені на основі кореня женьшеню, широко використовуються при лікуванні різних форм неврозу, атеросклерозу, психозів, безлічі захворювань серцево-судинної системи, цукровому діабеті.
Широко використовують препарати з женьшеню для стимулювання функції статевих залоз, підвищення рівня зору, поліпшення слуху, стабілізації сну, діяльності залоз внутрішньої секреції. Женьшень здатний виконувати захисну функцію при грипі, ангіні, хвороби Боткіна. Цілющі властивості рослини широко застосовують при лікуванні та профілактиці таких хвороб, як алкоголізм, клімакс і супроводжуючі розлади вегетативної нервової системи. Женьшень почали застосовувати при лікуванні онкологічних захворювань, тому що дуже важливою властивістю його кореня є затримка росту опухольних клітин в організмі людини.
Слід зазначити, що медицина таких східних країн, як Китай, Японія, Корея, Малайзія, Індонезія переконує населення цих країн вживати препарати з женьшеня в профілактичних цілях, особливо в холодну пору року. У китайській медицині настоянку женьшеню використовують в якості профілактики дитячих інфекційних захворювань замість щеплень.