Яким має бути щаслива людина? Напевно, багато в житті ставили перед собою таке питання, а відповіді на нього не знаходили, або ж, навпаки, відповідей було багато, а ось чи були серед них правильні? Можна прожити ціле життя і навіть у старості не мати почуття задоволення нею. Чому так трапляється? Чому багато хто не знаходять щастя, хоча мають безліч матеріальних благ, а ті, у кого не все так солодко складається в житті, навпаки, відчувають в собі сили боротися, рухатися вперед і ніколи не сумувати. А відповідь неймовірно простий - людині для досягнення мети і почуття задоволення часто не вистачає одного маленького, але має величезну роль у житті людини якості - впевненості в собі.

Виховання впевненості в собі у дитинстві

Дуже часто можна зустріти людей, які по кілька разів перепитують у друзів, як діяти в даній ситуації, як зробити правильний вибір. Інші можуть змінювати свої рішення по десять разів на день, так і не вибравши правильне, і це перетворюється на нав'язливе стан, який переслідує людину все свідоме життя. Такий стан речей може призвести до тяжких психічних травм. Адже всього цього можна уникнути, якщо самому собі поставити тільки одне єдине питання - чи впевнений я?

Ще в дитинстві батьки повинні розвивати у дитини впевненість у своїх помислах і вчинках, спонукати його боротися за свій вибір і відстоювати точку зору. І тоді навіть у маленької дитини з'явиться почуття власної гідності і самовпевненості, яке позитивно впливає на психічне здоров'я людини. І неважливо, яку кількість впевненості має людина, важливий факт її стабільного наявності з самого раннього віку.

Завзятість для самовпевненості

Якщо вже доросла людина не розвинув у собі впевненість, то в один момент помінятися він не зможе. Над цим треба працювати тривалий час. Але поставлена мета завжди виправдовує використані для її досягнення кошти. І тому, чим наполегливіше буде самовиховання, тим кращою буде самореалізація.

Якщо вас переслідують постійні невдачі, завжди зберігайте самовладання і не давайте зламати себе як особистість ні людям, ні життєвим обставинам. А коли у вас виникає чергова проблема, не прагніть знайти відповідь на питання - хто в цьому винен. Подивіться на проблему по-іншому: як мені особисто діяти, щоб вихід з даної ситуації був знайдений.

Щоб розвинути в собі впевненість, ніколи не слід думати про те, що є речі, з якими ви не маєте можливості впоратися. Знайдіть у собі сили подивитися труднощі в обличчя і навіть зробити їй виклик, сказавши: я зможу знайти вихід! І вихід завжди знайдеться, головне, вірити в це, тому що безвихідних ситуацій у нашому житті - ні! І це незаперечна істина.

Мотивація для самовпевненості

Щоб підсилити впевненість у собі, ви повинні навчитися контролювати ситуацію, що склалася. Постійно пам'ятайте про мотивації, яка буде зміцнювати цю віру - невдача не є приводом відступати. Саме страх перед поразкою і є перепоною для вашого успіху . Не потрібно боятися опинитися в чимось не правим, адже помилятися людям властиво.

Також зробіть крок назустріч своїм бажанням. Як тільки ви купите те, про що довго мріяли або навіть те, що хотіли ще в школі, до вас прийде усвідомлення власної значущості, і ви відчуєте себе впевнено.

Зовнішні прояви впевненості в собі

Щоб розвинути в собі впевненість, навчитеся себе підносити людям, бо дуже часто через відвідний в бік погляду, невпевненої ходи, кривої постави, боязких рухів, оточуючі не сприймають навіть дуже розумного і всебічно розвиненої людини по достоїнству.


Впевненість у помислах і діях має бути видно і зовні. Це не означає, що ваш одяг повинна бути дорогою або модною. Охайність і доглянутість - ось ваші козирі! Змінити стиль одягу теж буде корисним.

Слідкуйте за манерою своєї розмови, тембром голосу, ходою, створіть образ впевненої людини. Навчіться ніколи не відводити від співрозмовника погляд. Це покаже йому, що ви володієте ситуацією і можете нею керувати, ваш вигляд завжди буде йому нагадувати - переді мною дуже впевнений і розважливий чоловік.

Установка на успіх

Ніколи не забувайте і не соромтеся нагадати собі і оточуючим про свій "Я". Якщо ви навчитеся себе поважати, вас почнуть поважати інші, а це перший крок назустріч впевненості. Ніколи не прислухайтеся до чужих порад, коли всередині вас є тверде відчуття, як потрібно поступати. Так ви заздалегідь прирікаєте себе на невдачу, розвиваючи в собі впевненість. Говорите: "Я вважаю по-іншому, і я зроблю по-своєму!". Головне пам'ятайте, що ваша точка зору не повинна виходити за межі розумного.

Що мають в собі впевненість люди можуть звернути гори. Вони завжди готові піти на ризик заради самоствердження, заради мети. Але є й інший сорт людей, готових своє життя провести біля телевізора і не рухатися з цього місця ніколи, тому як перспективи в майбутньому не бачать, а також заздалегідь впевнені в негативному результаті своєї діяльності. Це теж свого роду впевненість, але не в собі, а у своїй невдачі. Не бійтеся ризикувати! Потрібно зберігати в собі віру в успіх, не звертаючи уваги на обставини. Женіть геть від себе будь-які сумніви, і ви обов'язково станете щасливим.

Як знайти самовпевненість

Для того щоб впевненість ніколи вас не покидала, слід знайти свою другу половинку. Хто ще стане для вас надійним тилом і підтримає вас у важкі хвилини? Навіть якщо у вас в житті не виникне складних ситуацій, приємно усвідомлювати, що хтось упевнений в вас ще сильніше, ніж ви самі!

Зайняти благодійністю і допомагати тим, кому це потрібно - вірні кроки на шляху до набуття впевненості. Бути добродушним - це відмінний спосіб відчути себе сильним, здатним на багато що, а значить відчувати себе впевнено в цьому світі.

Змініть деякі свої звички. Ви хотіли кинути палити? Відмінно! Долаючи себе кожен день, ви маленькими кроками рухаєтеся до великої мети - стати впевненим у собі!

Спробуйте виступити публічно. Напевно у вашому місті є літературні або театральні вечори. Якщо сцена - це абсолютно не ваше, відвідуйте такі заходи і не соромтеся дарувати квіти і говорити спасибі, тим, хто зважився на виступ!

Посміхайтеся і будьте вдячні за те, що у вас є в житті . У вас не все так погано, як здається. Нехай впевненість вам не дана від народження, але ж це не привід забути про радість і задоволення. До усміхненим і позитивно налаштованим людям завжди тягнуться оточуючі, а це вселить у них впевненість!