Якщо у вас порвалися ваші улюблені джинси - не впадайте у відчай, у цій неприємній ситуації є, як мінімум, три простих рішення: по-перше, можна зашити дірку за допомогою заплатки або поставити на її місце оригінальну аплікацію. По-друге, можна акуратно заштопати дірку і, нарешті, можна проявити свою креативність і перетворити її в модну проріз! До речі, в останньому випадку замість ваших звичайних джинсів ви отримаєте стильний "рваний" наряд. Останній варіант - найпростіший, але, звичайно, підходить він далеко не всім. Так що розглянемо докладніше перші два варіанти вирішення нашої проблеми: як зашити дірку на джинсах.

Як поставити на джинси латочку

Отже, варіант перший: ставимо латочку на порвані джинси. Перш за все, шукаємо відповідний нам за кольором і фактурою шматочок джинсової тканини. Тепер розкладаємо наші порвані джинси так, щоб утворилася дірку було дуже добре видно, і робимо по ній контур трохи більшого розміру. За наміченим контуру вирізаємо з підготовленою джинсової тканини латочку і обмётиваем її вручну або на швейній машинці, а потім прикладаємо її на місце дірки лицьовою стороною до вивороту джинсів. Фіксуємо латочку великими стібками або шпильками, а потім пристрочують її до джинсів з виворітного боку. І, нарешті, вивертаємо джинси і прострочуємо з лицьового боку місця з'єднання заплатки з тканиною.

До речі, замість звичайної заплатки на дірку в джинсах можна цілком поставити готувати красиву аплікацію або декоративну латку. Завдяки такій оригінальній ідеї дірка на джинсах стане не проблемою, а прикрасою. Ви можете максимально проявити свою фантазію, використовуючи заплатки з контрастного матеріалу - шифону, шовку, ситцю або шкіри.


Та й форма такої оригінальної заплатки може бути самою несподіваною: у вигляді прямокутника, ромба, еліпса, зірки або квадрата. Ви можете акуратно обробити краї такий латки, а можете залишити їх "скуйовдженими".

Ще один варіант - прикрасити латочку на джинсах намистинами, стразами або паєтками.

Між іншим, латочку на дірку можна не тільки пришити, але й закріпити за допомогою, так званої, клейовий павутинки. Для цього нам знадобиться: праска, аплікація, клейова павутинка, флізелін або дублерин.

Для початку необхідно дірку, за допомогою праски, зміцнити з виворітного боку дублерина або флізеліном, вирізати по контуру обрану аплікацію, вирізати клейову павутинку за формою латки, і гарячою праскою приклеїти аплікацію. От і все!

Але якщо дірка утворилася в такому місці, куди латочку не поставиш - можна спробувати її заштопати.

Як заштопати дірку на джинсах

Звичайно, зашити на видному місці дірку на джинсах так, щоб її було абсолютно не видно - не вдасться. А ось там, де штопання буде не дуже помітна, - можна спробувати. Для початку потрібно гарненько пропрасувати тканину, а потім акуратно пришити порвані краю підібраними в тон нитками. Після закінчення роботи необхідно акуратно зміцнити штопання клейовий або підкладкової тканиною, щоб її краї не розходилися.

От і все. Сподіваємося, ваші улюблені джинси прослужать вам ще довго!