Як відомо, оливкова олія є одним з основних так званих "продуктів здоров'я". Його поживні властивості надають воістину унікальне вплив на людський організм.

Крім іншого оливкова олія, незважаючи на свою високу калорійність, часто використовується в дієтичному харчуванні. Завдяки підвищеному вмісту вітамінів та інших корисних речовин воно допомагає захистити організм від стресу, який той відчуває в період схуднення.

Більше того - дослідження, проведені співробітниками онкологічного шпиталю "Маунт Міріам" (Малайзія), дозволили встановити наступне: оливкова олія сприяє позбавленню від зайвих кілограмів більшою мірою, ніж традиційні продукти харчування, що відрізняються зниженим вмістом жирів.

У ході експерименту були сформовані дві групи учасниць: одним необхідно було дотримуватися оливковою NCI-дієти, розробленої лікарем-дієтологом Мери Флінн і рекомендованої Національним інститутом раку, іншим була запропонована одна з варіацій середземноморської дієти. Однак, перед початком випробувань всім жінкам довелося оцінити смакові якості і того, і іншого дієтичного меню.

На початковому етапі цього випробування дослідниками був зафіксований вага кожної з учасниць.

Після закінчення експерименту з'ясувалося , що 80% учасниць з числа дотримували оливкову NCI-дієту зуміли позбутися 5-8% від свого початкового ваги.


Крім того, переважаюче більшість жінок-учасниць зізналися в тому, що оливкова дієта здалася їм більш смачною і поживною, ніж середземноморська система харчування.

Самі фахівці-онкологи задоволені отриманими результатами. Вони вважають, що даний факт має важливе значення для всіх жінок, особливо для тих, які як пережили рак молочної залози, так і побоюються його виникнення, бо, як відомо, зайва вага сприяє розвитку цього захворювання. Також оливкова дієта показує прекрасні результати у жінок, які перебувають у клімактеричному періоді.

Крім прекрасного оливкова дієта призводить до підвищення рівня так званого "хорошого" холестерину, а також допомагає знизити кількість вміст тригліцеридів в крові.

Отже, що ж являє собою дана оливкова NCI-дієта?

Її основні інгредієнти, які повинні обов'язково бути присутнім в щоденному живильному раціоні, такі:

  • оливкова олія ( 3 ст.л. протягом дня);
  • 30-50 грам горіхів (краще мигдаль, кеш'ю, волоський горіх) - найкраще в якості сніданку;
  • цільнозернові продукти;
  • фрукти і овочі (3 порції в день).

Крім того, допускається вживання м'яса птиці і риби, правда в обмеженій кількості. Під заборону потрапляють червоне м'ясо, продукти, що містять полінасичені жирні кислоти, в тому числі і рослинні масла.