В даний час в сучасній медицині існує безліч високоефективних методів впливу на організм людини. Одне з перших місць серед них займає така процедура як озонотерапія.

Як випливає з назви, озонотерапія являє собою такий вид лікування, який грунтується на використанні цілющих властивостей найбільш активної форми кисню - озону. Таким чином виходить, що застосування цього методу відкидає використання лікарських препаратів, що в свою чергу робить його практично нешкідливим, високоефективним і економічно вигідним.

Лікарські властивості озону широко використовуються в медицині для лікування і профілактики різних захворювань, таких як:

  • різні форми бронхіту і пневмонії, бронхіальна астма;
  • ішемічна хвороба серця, атеросклероз, ураження судин;
  • гіпертонія;
  • цукровий діабет;
  • розсіяний склероз;
  • вегетосудинна дистонія і багатьох інших.

Також метод озонотерапії широко застосовується в косметології та дерматології, гінекології та урології. Оздоровчий вплив озону дозволить поліпшити мікроциркуляцію крові, позбавити організм від шлаків і токсинів, наситити його тканини і клітини киснем. Крім того активний кисень має антивірусну, протизапальну та антиалергенним, омолоджує і імуностимулюючу дію.

Частинки озону здатні до знищення більшості існуючих видів бактерій і вірусів. Відрізняє ж його від безлічі інших антисептичних засобів те, що він не робить на тканини і клітини людського організму руйнуючої та дратівної дії.

Терапевтичні дози озону можуть вводитися внутрішньовенно, внутрисуставно, внутрішньом'язово і підшкірно.


Крім того, як один з методів озонотерапії застосовується зрошення озонованою водою.

При внутрішньовенному введенні дози використовується озон, розчинений у спеціальному розчині або ж в крові пацієнта. Потрапляючи на місце призначення, озон активізує безліч біохімічних процесів, запускаючи тим самим роботу захисної системи організму людини, припинену в результаті хворобливих порушень.

У косметологічних цілях киснево-озонова суміш за допомогою мікроскопічних голок вводиться всередину шкіри. Враховуючи те, що озон володіє знеболюючим ефектом, такі уколи абсолютно безболісні і безпечні. Завдяки їм всього лише за 2-3 сеансу можна позбутися від дрібних зморшок. Щоб побороти утворилися целюлітні відкладення і глибокі зморшкуваті складки - в залежності від індивідуальних особливостей організму - потрібно приблизно 6-8 сеансів. Незамінна дана процедура і в позбавленні від таких напастей, як псоріаз, екзема, вугрі, грибкові ураження шкіри.

Як правило, озонотерапія добре переноситься пацієнтами всіх вікових категорій. Протипоказань для її застосування дуже мало. Однак не варто переоцінювати свої можливості - перед проведенням процедури слід обов'язково проконсультуватися з лікарем. Однозначно забороненим цей метод лікування є у випадках порушеною згортання крові, гіпертиреозу, гострої алкогольної інтоксикації, судомних станів, алергічних реакцій на озон.