Коли мова заходить про нормальне функціонування людського організму, вірніше - про те, що робить його роботу бездоганною, більшість дієтологів і лікарських фахівців відводять важливу роль харчової клітковині. У чому ж полягає секрет цього рослинного інгредієнта?

Як відомо, рослинна клітковина буває нерозчинної і розчинної. І той, і інший вид даного харчового волокна виконує певні функції.

Нерозчинна харчова клітковина міститься в овочах і фруктах, зернових і бобових, коричневому рисі і висівках. Потрапляючи всередину організму, а точніше - в шлунок і кишечник, дане волокнисту з'єднання набухає, вбираючи в себе всі непотрібні шкідливі речовини - холестерин, жовчні кислоти, токсини, надлишки жирів. Таким чином, організм природним способом очищається від шкідливих відкладень.

Розчинна харчова клітковина виконує дещо іншу задачу: вбираючи надлишки рідини, вона трансформується в желеобразное з'єднання, збільшуючись при цьому в обсягах і заповнюючи тим самим шлунок. В результаті організм відчуває почуття насичення, що запобігає переїдання. Іншими словами - маленька порція розчинної клітковини насичує організм в кілька разів швидше, ніж велика порція інший, менш корисної їжі.

Розчинна клітковина сповільнює засвоєння вуглеводів і жирів. Вживання продуктів, багатих розчинною клітковиною, мінімізує ризик підвищення вмісту глюкози в крові. У свою чергу низька секреція інсуліну перешкоджає накопиченню зайвих жирових відкладень.

Розчинна клітковина у великих кількостях міститься в таких продуктах, як вівсяні пластівці, чорний хліб, ячмінь і сочевиця, цитрусові, яблука, горіхи, морква, полуниця, бобові.

Вчені з університету штату Іллінойс (США) закликають людство до наступного: розчинна клітковина має стати необхідним елементом поживного раціону кожної людини.


Її присутність в щоденному меню дозволить вирішити два важливі завдання - зміцнити імунітет і захистити організм від ожиріння. Таке корисну дію розчинної клітковини стає можливим завдяки її протизапальним властивостям.

На підтвердження своєї заяви вчені привели результати досліджень, проведених в лабораторних умовах із залученням в якості учасників звичайних мишей. Протягом півтора місяця гризунам додавали в їжу розчинну клітковину. Після закінчення експерименту швидкість відновлення здоров'я мишей збільшилася на 50%. Приблизно на стільки ж зміцнився і імунітет гризунів, їх організм став більш стійким по відношенню до різних запалень та інфекцій.

Щодо роду людського рекомендації фахівців зводяться до наступного: щоденний живильний раціон середньостатистичного людини повинен містити 30-35 грамів розчинної клітковини. Такої дози буде цілком достатньо для того, щоб зміцнити внутрішні сили організму, зробити його більш стійким до стресів і різних захворювань, а також перешкоджати розвитку ожиріння.