Вам знадобиться

 • Пальчикові зубні щіточки
 • Дитяча зубна щітка і паста
 • Особистий приклад

Інструкція
 • .1

  В ідеалі догляд за порожниною рота малюка повинна виробляти мама ще допрорезиванія перших зубів. Для цих цілей випускаються спеціальні пальчіковиезубние щіточки, які мама одягає на свій вказівний палець і послекаждого прийому їжі очищає порожнину рота малюка від залишків їжі, проізводяодновременно масаж ясен. Тобто привчання до гігієни починається з дитячого віку. Але, на жаль, так чинять швидше одиниці, і в основному чистити зубки малюків починають вчити з півтора або двох років. Саме в цьому віці перший раз батьки стикаються з питанням, як навчити дитину чистити зуби.

 • .2

  Для малюків весь пізнавальний процес, всі навички та вміння, які хочуть до них донести повинні підноситися у вигляді захоплюючої гри. Також важливим фактором може виявитися й те, що діти в усьому наслідують своїх батьків, тому, бачачи як батьки щодня чистять зуби, зацікавити малюка цим заняттям не повинно скласти особливих труднощів. Якщо до цього процесу підключити ще й такі аксесуари, як дитяча зубна щітка і паста, то малюк із задоволенням буде чистити свої зубки вранці і ввечері.

 • .3

  Як вчити дитину чистити зуби ? Насамперед, потрібно навчити дитину добре полоскати рот і випльовувати воду. Дуже багато зубні пасти для дітей випускаються з приємним запахом і фруктовим смаком, тому діти під час чищення зубів половину цієї пасти просто з'їдають. Їм потрібно пояснювати, що ротик потрібно полоскати, а пасту випльовувати разом з водою.


  Щітка для чищення зубів повинна бути яскравою і барвистою, щоб малюку було цікаво її брати в руки, щетина м'яка і не викликає біль, рукоятка товста і зручна, відповідна для руки малюка.

 • .4

  Перший час зуби буде чистити малюкові мама, для цього може бути кілька варіантів, мама може стояти позаду малюка і його щіткою чистити йому зубки, підказуючи, коли полоскати і випльовувати воду. Другий варіант - мама може чистити зуби маляті, перебуваючи навпроти нього, також контролюючи весь процес. Поступово дитина освоїться і буде це все робити самостійно. Але видавлювати пасту з тюбика дорослі повинні приблизно до 5 - 6 років, тим самим контролюючи її витрата.

 • .5

  Як привчити дитину чистити зуби постійно. Насамперед, це особистий приклад і наполегливість батьків. Якщо батьки взялися навчати дитину догляду за зубами, відбуватися це повинно щодня, постійно і бажано зробити з цього якийсь ритуал. Таким чином, у дитини увійде в звичку, чистити зуби вранці і ввечері. Мотивацією і стимулом повинні виступати похвала і увагу батьків.

 • .6

  Мама і тато повинні заохочувати дитину і всіляко схвалювати його завзяття самостійно чистити зуби. Не зайвим буде розповісти дитині, що відвідування стоматолога також є нормою при гарному догляді за порожниною рота. Що нічого страшного немає в тому, що лікар огляне зубки і підкаже, на що краще звернути увагу і як правильно за ними доглядати, щоб вони були здорові, міцні і красиві.