Вам знадобиться

 • Горщик
 • Піддон з керамзитом
 • Земля для цитрусових

Інструкція
 • .1

  Мандарин - це вічнозелене дерево, яке можна вирощувати в квартирі, при чому ця рослина цілком може дати плоди в таких умовах. Для використання в якості декоративної квітки, вибирають низькорослі сорти мандаринів: Уіншіу, ковані-Васі, які в кімнатних умовах виростають від 80 см і до метра у висоту. Однак, можна проростити кісточки купівельних мандаринів, таким чином отримавши декоративний мандарин. Як доглядати за мандарином: рослині треба хороше освітлення, але при цьому його слід захищати від прямих сонячних променів; оптимальна температура для рослини влітку - до 25 градусів, взимку - до 14 градусів.

 • .2

  Щоб побачити, як цвіте мандарин, необхідно забезпечити йому належний догляд. Бутони на рослині утворюються навесні, в цей час ідеальний температурний режим для нього - не вище 18 градусів. Рослина любить високу вологість повітря - йому треба влаштовувати дощування, періодично - теплий душ, а також помістити ємність з рослиною в піддон з вологим керамзитом. Полив в період утворення бутонів і активного росту повинен бути рясним, обов'язкова умова - використовувати тільки теплу воду. Восени, перед зимівлею, полив скорочується.

 • .3

  Окремо варто поговорити про те, як посадити мандарин.


  Для цієї рослини субстрат готується в такій пропорції: дві частини дернової грунту, змішуються з листової землею (1 частина), перегноєм (1 частина) і піском (1 частина). На дно горщика обов'язково викладається шар дрібних осколків червоної цегли або керамзиту для дренажу. Можна використовувати як субстрат грунт для цитрусових, придбану в спеціалізованому магазині. Весна - найбільш відповідний час для посадки.

 • .4

  Треба розуміти, як ростуть мандарини: у них два періоди активного росту, перший припадає на весну, другий на кінець літа. Взимку рослині слід забезпечити спокій - скорочений полив і температуру повітря до 14 градусів. У кімнатних умовах цвітіння може тривати практично цілий рік. Крім того, можуть зав'язуватися і плоди. Щоб рослина не вичерпалося, поки вони встигають, потрібно проконтролювати кількість зав'язей. На один плід має припадати не менше п'ятнадцяти листів. У цьому випадку рослина зможе витримати плодоношення.

 • .5

  Молоді рослини вимагають щорічної пересадки. Спосіб, як пересадити мандарин, називається "перевалка". Рослина пересідає в новий горщик із збереженням земляного кома на коренях, що забезпечує кращу приживлюваність. Пересадка, як і посадка, проводиться у весняний період. Мандарин не вимагає обрізки для формування крони, але слід видаляти підсихаючою гілочки і листя або зайві зав'язі.