Вам знадобиться

 • Запит до місцевого відділення Пенсійного фонду
 • Суми зарплати за різні роки
 • Калькулятор
 • Нормативні акти, що визначають порядок нарахування пенсії

Інструкція
 • .1

  У багатьох цивілізованих країнах вихід на заслужений відпочинок знаменує собою початок нової, цікавої життя. Діти вже давно виросли і створили власні сім'ї, тому старі батьки, не пов'язані більше роботою "від дзвінка до дзвінка", можуть пожити в своє задоволення: подорожувати по світу або по рідній країні, настільки, наскільки дозволяє здоров'я, і періодично відвідувати онуків. У країнах Заходу настільки активні пенсіонери - скоріше норма, ніж виняток. Вони все життя відкладали гроші зі свого заробітку в спеціальні фонди, де їх кошти не просто накопичувалися, але й примножувалися за рахунок вигідних інвестицій.

 • .2

  У Росії поки спостерігається зовсім інша картина . Накопичувальна частина пенсії введена порівняно недавно, і тим, хто вже на заслуженому відпочинку, доводиться задовольнятися лише базовою частиною. У підсумку виходять зовсім сміховинні виплати, що відкидають за межу бідності багатьох з тих, у кого інших джерел доходу немає. У людей, ледве зводять кінці з кінцями, можуть не раз виникати підозри в тому, що їх обманюють, і тому треба зробити перерахунок пенсії. Часом і розповіді сусідів підливають масла у цей вогонь невдоволення: з'ясовується, що у якого-небудь дяді Колі, у якого в свій час зарплата була менша, пенсійні виплати значно більше.

 • .3

  Прихильникам різних "теорій змови" коштує заспокоїтися: зловживання серед працівників Пенсійного фонду в такому аспекті, як правильність нарахування пенсії, - явище вкрай рідкісне.


  На їхньому заробітку це ніяк не відбивається, а ось отримати догану в разі помилки вони можуть. Тим не менш, виключати вплив "людського фактора" все ж не слід. Якщо є сумніви щодо цього, пенсіонеру варто направити запит до відділення ПФ РФ за місцем своєї реєстрації, яка нараховує йому виплати. В офіційній відповіді з цієї установи буде вказаний принцип розрахунку, а також нормативні акти, на підставі яких він проводиться. За ним-то і варто все обчислити самостійно за спеціальними формулами, озброївшись калькулятором.

 • .4

  Варто відзначити, що визначення розміру пенсії проводиться з урахуванням декількох показників. По-перше, це коефіцієнт стажу - від 55 до 75% залежно від числа відпрацьованих років; по-друге, середньомісячний заробіток виходячи з розміру зарплати за 60 будь-яких місяців поспіль - у порівнянні із середнім по країні за той рік (враховується різниця не більше 20%, а для жителів Крайньої Півночі - 40-90%). Стажевий коефіцієнт множиться на різницю, отриману від цього порівняння, і на 1671 рубль. Якщо трудова діяльність продовжувалася після 1 січня 2002 року, то підсумок обчислень потрібно збільшити на відповідний індекс підвищення (такі прописані в нормативних актах). У тому випадку, коли отримане значення вище зазначеного в калькуляціях з ПФ, пенсіонер може зажадати перерахунку.