Вам знадобиться

 • Свіжі кісточки мандаринів
 • Грунтова суміш для цитрусових рослин
 • Органічні добрива
 • Мінеральні добрива
 • Лампа денного світла

Інструкція
 • .1

  Вирощування мандаринів на підвіконні з кісточки - це процес, який потребуватиме певних знань. У горщику можна культивувати будь цитрусове рослина, але плодів від нього потрібно чекати близько 10 років, а результат може не сподобатися, так як фрукти будуть дрібними і кислими. Невдача пов'язана з тим, що з кісточок виростає "дичка". Щоб отримати солодкі плоди, необхідно прищеплювати на саджанці живці культурних рослин. Досвідчені садівники рекомендують використовувати ті сорти мандаринів, які спеціально призначені для вирощування в умовах квартири (стійкі до нестачі освітлення)

 • .2

  Першим етапом у вирішенні завдання, як виростити мандарин, стане пророщування кісточки. Для цієї процедури знадобляться найсвіжіший матеріал. Їх потрібно виймати з мандарина і використовувати для пророщування, не допускаючи висихання поверхні. Для того, щоб зернятко проросло, необхідно помістити його у вологе середовище (страва з просоченою водою марлею). За кілька днів кісточки повинні набрякнути, але садити їх в грунт можна тільки тоді, коли вони проростуть. Для посадки потрібно використовувати тільки спеціальні грунтові суміші, розроблені для цитрусових дерев. У горщиках для розсади передбачається дренаж.

 • .3

  Другий етап у вирішенні завдання, як виростити мандарин з кісточки - дочекатися сходів. Цей етап буде найскладнішим, адже очікування появи паростків мандарина може протривати до трьох тижнів. Але навіть у тому випадку, якщо рослина не здалося із землі через 21 день, не варто засмучуватися.


  Іноді паростку потрібно місяць, щоб проклюнуться з кісточки. Якщо доглядати за розсадою правильно, то вже через кілька місяців рослина стане здоровим, міцним деревцем.

 • .4

  Першим і основним умовою, яка потрібно виконувати в процесі вирішення проблеми, як доглядати за мандарином правильно, стане забезпечення дерева потрібної дозою сонячного випромінювання. Звичайно, в квартирі ультрафіолету буде не вистачати, тому варто подбати про те, щоб поставити поруч з горщиками лампу денного світла. Вона буде заповнювати недолік прямих сонячних променів вечірній час, в похмуру погоду. Якщо вирощування мандарина припадає на весну і літо, то розсаду в денний час можна виставляти на балкон (світловий день для цитрусових повинен становити не менше 12 годин).

 • .5

  Коли деревце досягне дворічного віку, можна приступити до задачі, як прищепити мандарин. Щеплення здійснюють у весняний період, перед фазою інтенсивного зростання. У цей час мандаринове дерево потребує особливого догляду - оприсківаніілістьев чистою водою, своєчасному поливі (грунт не повинна бути сухою) і підгодівлі органічними та мінеральними добривами. Пересадку рослини потрібно проводити, не пошкоджуючи земляний кому, в горщик, який буде відрізнятися тільки на 3-5 сантиметрів (в діаметрі) від попереднього "вдома". Деякі садівники стверджують, що найкраща підгодовування для мандаринового дерева - спита заварка. Якщо використовувати це добриво і слідувати основним радам по догляду за рослиною, перші плоди можна очікувати вже через 2-3 роки після посадки кісточки в землю.