Вам знадобиться

 • Подолання хвилювання
 • Тренування мови
 • Відповіді на питання

Інструкція
 • .1

  Останнім акордом студентського життя закономірно є захист диплома. Коли готовий переплетений диплом лежить на столі, виникає цілком логічне запитання - "Як захистити диплом на відмінно?" Цей відповідальний крок далеко не кожному вдається подолати без стресу. Переживання якраз і можуть перешкодити захисту диплома. Для успішного проходження даного життєвого етапу потрібно заздалегідь навчитися брати себе в руки, контролюючи свої емоції. Природно, хвилювання - це абсолютно нормально і боротися з ним не так вже й просто. Ні в якому разі не варто вдаватися до допомоги різних заспокійливих засобів. Мало того, що до відчуття хвилювання додасться ще й сонливість, так ще й найчастіше при сильному стресі такі засоби дають нудоту. Найкраще у такій ситуації спробувати розслабитися на стільки, на скільки це можливо. Таким чином, вдасться по можливості приховати тремтіння в голосі і в руках.

 • .2

  Під час захисту голос повинен звучати впевнено і чітко, захисна мова повинна бути багата паузами та наголосами, також варто звернути уваги на темп оповіді, він не повинен бути занадто швидким або занадто повільним. Запорука успішної промови - тренування. До цього процесу можна залучити друзів, близьких, навіть домашніх тварин. Терплячий кіт чи собака стануть прекрасними слухачами на початкових етапах репетицій.


  Такі тренувальні виступи допоможуть розкріпачитися і звикнути до публіки. Щоб успішно виголосити промову ізащітіть диплом, варто попросити "домашніх слухачів" наприкінці виступу задавати питання, це допоможе більше адаптуватися до атмосфери захисту диплома.

 • .3

  Щоб прошлазащіта на відмінно, варто обов'язково подбати про роздавальному матеріалі. Але головне в цій справі - не переборщити. Варто ретельно продумати кожну дрібну деталь. Наочний матеріал повинен бути добре читаним і приємним для очей. Якщо папір буде занадто яскравою, а текст дуже дрібним, то це значно знизить шанси на сприйняття роботи, а значить вплине і на оцінку. Потрібно бути готовим до того, що у комісії з'являться питання. Цього факту боятися не варто, набагато гірше коли на захисті диплома питань не виникає. Це свідчить скоріше про те, що дипломний проект виконаний неякісно, а комісія просто щадить виступаючого, щоб не посилювати його і так хитке становище.

 • .4

  Запитання варто сприймати як додаткову можливість підтвердити свою позицію і отримати відмінну оцінку. Не варто боятися міркувати, припускати. Як правило, викладачі не люблять завчених книжкових фраз, набагато важливіше власні думки. Тим самим можна довести, що дипломна робота була виконана самостійно. Безперечно, члени комісії оцінять високий рівень підготовки та перспектіваполучіть діпломс відмінністю буде не такою вже нереальною.