Вам знадобиться

 • Мандарин
 • Горщик з землею

Інструкція
 • .1

  Мандарин - це кущ роду цитрусових, завезений з Китаю на початку 19 століття. Вирощені в домашніх умовах мандарини не перевищують у висоту 1,5 метра. Найвідоміший декоративний сорт мандарина - це Уншіу. Він набув поширення завдяки своїй низькорослості і здібності зав'язувати плоди без запилення. Під час цвітіння мандарин наповнює неповторним ароматом всю квартиру. Тому багато хто мріє завести у себе вдома це декоративна рослина. Однак після довгоочікуваної покупки варто задуматися про те, як пересадити мандарин.

 • .2

  Щорічна пересадка необхідна молодим рослинам. Після того, як мандарин вперше принесе плоди, пересаджувати його потрібно буде рідше - один раз на 3 роки. Пересадка виконується навесні, поки рослина не почало активно рости і цвісти. Отже, якщо в будинку з'явився декоративний мандарин, як доглядати і пересаджувати його правильно?

 • .3

  Перший етап - це підбір горщика, порівнянного за розміром з кореневою системою рослини. Якщо горщик виявиться занадто маленьким або занадто великим, то мандарин може захворіти. Горщик може бути пластиковим або керамічним, але обов'язково - з дренажними отворами і піддоном.


  На дно можна насипати дрібну гальку або керамзит для видалення надлишків води. Якщо горщик підібраний правильно, то, можливо, незабаром господар рослини дізнається, як цвіте мандарин.

 • .4

  Другий етап - це підготовка родючого ґрунту. Вона повинна містити в собі пісок, землю, листовий перегній і гній в рівних кількостях. Якщо з яких-небудь причин підготовка землі в домашніх умовах неможлива, то можна купити готову грунт для цитрусових рослин в спеціалізованому магазині.

 • .5

  Третій етап - це сам процес пересадки. Він мало відрізняється від того, як посадити мандарин. Пересаджують рослину слід залити водою, потім акуратно витягнути зі старого горщика, не пошкодивши коріння і залишивши трохи землі навколо них. Новий горщик засипати підготовленої грунтом приблизно на 1/3 від обсягу, помістити туди рослина, засипати землею, що залишилася і полити. У перші дні після пересадки не варто ставити мандарин під прямі сонячні промені. Йому необхідна півтінь і рясний полив водою.

 • .6

  На цьому пересадка закінчена. Тепер можна спостерігати, як ростуть мандарини на рослині в новому красивому горщику!