Ні в кого не викликає сумніву твердження того, що заняття різними видами спортивних навантажень є вкрай важливими для кожної людини. Фізичні вправи вкрай позитивним чином позначаються на здоров'ї організму, покращують фігуру, сприяють в процесі схуднення, сприяють збільшенню тривалості земних років людини. Тому більшість з живуть на планеті людей, в міру своїх можливостей, намагаються внести в особистий розпорядок життя ті чи інші види фітнес-тренувань.

При цьому коли мова стосується вибору того чи іншого виду занять, люди приділяють даного фактору занадто пильна увага. Їх цікавить буквально все - від того, які різновиди спортивних занять найбільш ефективні до того, хто керуватиме процесом освоєння обраних ним тренувань.

А от визначення того, в який час доби людина буде займатися фізичними тренуваннями, як правило , не викликає у нього особливих труднощів. Найчастіше для занять відводять той період часу, який вільний від роботи, турбот по дому, дружніх посиденьок та інших ситуаційних дій, що мають місце у повсякденному житті людини.

Однак, як стверджують вчені з Університету Глазго (Шотландія) , питання часу має не менш вагоме значення, бо від цього вибору в чималій мірі залежить ефективність занять.

За словами дослідників, розібратися і зрозуміти те, коли ж людині слід займатися фізичними вправами, допоможуть так звані "внутрішній годинник "організму, його біоритми.

Як правило, найбільш оптимальним часовим періодом практично для всіх людей є полудень або ранній вечір.


В цей час доби температура тіла на порядок вище, ніж вранці, що зводить до мінімуму ризики можливого отримання м'язових розтягувань і травм. Тому в даний період часу найкращим вибором вважаються різні силові навантаження, вправи на розтяжку і інші подібні заняття, які вимагають певної витримки і сил.

Ранок - ідеальний час для спортивної ходьби, пробіжки підтюпцем, велоспорту. Подібні заняття сприятимуть в поліпшенні загального стану людини, як фізичного, так і емоційного, додадуть йому сили, бадьорість і енергію на весь день.

Що стосується вечора, то йому вчені відвели роль своєрідного заспокійливого засобу. Вправи в даний часовий період повинні максимально розслаблювати організм людини, чинити на нього заспокійливу дію. Оптимальне рішення - заняття йогою, медитацією, пілатесом та іншими видами дихальних вправ.