Якщо ви є прихильником велогонок або просто мали щастя дивитися по телевізору "Тур де Франс", ймовірно могли помітити, що спортсмени як один педалюють абсолютно "лисими" ногами, тобто поголена. Навіщо вони вдаються до цієї процедури?

Існує кілька причин. По-перше, спортсмени дуже часто падають зі своїх велосипедів. При падінні утворюються рани і садна, часом досить серйозні, видаляти з яких бруд значно легше, коли шкіра гладенька. Крім того, якщо накладена пов'язка, її зняття буде відбуватися менш болісно і болісно.

По-друге, спортсмени практикують масах своїх нижніх кінцівок. На їхню думку, він набагато приємніше і продуктивніше, якщо волосся відсутня.

Третій фактор - аеродинаміка.


Втім, фахівці кажуть, що різниці у швидкості велосипедисти зовсім не помічають, оскільки вона незначна. А ось для плавців це дійсно важливо, адже гоління дає відчутний виграш.

Нарешті, естетика. Зауважте, голені ноги набагато краще вписуються в загальний образ велогонщика - хіба приємно дивитися, коли з під обтягуючого трико стирчать чорні "кучері"? Більш того, на гладкій шкірі накачані м'язи виглядають набагато симпатичніше. А найсмішніше - велосипедистів не раз звинувачували в нетрадиційній орієнтації, посилаючись якраз-таки на "лисі" ноги. Ну чи не смішно?