Перед вами новий рейтинг найбагатших людей світу. Карлос Слім і Білл Гейтс і раніше на вершині рейтингу. Засновник мережі Zara Амансіо Ортега вперше витіснив з трійки лідерів легендарного "оракула з Омахи" Уоррена Баффета.

1. Карлос Слім
Стан: $ 73 млрд
Джерело багатства: телекомунікації
Громадянство: Мексика

Власник латиноамериканської телекомунікаційної імперії America Movil утримує лідерство в глобальному рейтингу мільярдерів четвертий рік поспіль. За минулі 12 місяців стан мексиканця зросла ще на $ 4 млрд, незважаючи на невдалу спробу зірвати куш на європейських телекомах.

2. Білл Гейтс
Стан: $ 67 млрд
Джерело багатства: Microsoft
Громадянство: США

Засновник американського софтверного гіганта в останні роки присвячує велику частину часу діяльності сімейного благодійного фонду. Незважаючи на це, за рік статки Гейтса виросло на $ 6 млрд завдяки зростанню вартості акцій Microsoft.

3. Амансіо Ортега
Стан: $ 57 млрд
Джерело багатства: Zara
Громадянство: Іспанія

Засновник торгової імперії Inditex (бренд Zara) виявився найуспішнішим учасником рейтингу Forbes в 2012 році. Його статки за рік зросла на $ 19,5 млрд завдяки інтенсивному зростанню мережі магазинів.

4. Уоррен Баффетт
Стан: $ 53,5 млрд
Джерело багатства: Berkshire Hathaway
Громадянство: США

На нещодавній зустрічі з акціонерами своєї компанії легендарний "оракул з Омахи" визнав: 2012 видався не кращим для Berkshire, жодна з інвестицій не "вистрілила" так, як того хотів би мільярдер.


Незважаючи на це, стан Баффета за рік зросло майже на $ 10 млрд, нехай сам він вперше з 2000 року вилетів з трійки лідерів світового рейтингу Forbes.

5. Ларрі Еллісон
Стан: $ 43 млрд
Джерело багатства: Oracle
Громадянство: США

Засновник Oracle за минулий рік збільшив свої статки на $ 7 млрд після того, як акції компанії знову пішли в ріст . Еллісон також встиг обзавестися особистим островом на Гавайях, купивши його за $ 500 млн разом з розташованими на ньому готелями і житловими будинками.

6. Чарльз Кох
Стан: $ 34 млрд
Джерело багатства: інвестиції
Громадянство: США

Найбагатші в світі брати, власники другий за величиною приватної компанії США Koch Industries Чарльз і Девід Кохи за рік Повели свій стан на $ 9 млрд кожен. Виручка їх бізнес-імперії зросла до $ 115 млрд, а портфель активів продовжує вражати своєю різноманітністю. Koch Industries, наприклад, представлена як у будівництві нафтопроводів і нафтопереробці, так і у виробництві рушників, чашок і будматеріалів.