1. Стоунхендж в озері Мічиган
Хоча Стоунхендж у Великобританії є одним з найвідоміших у світі кам'яних історичних пам'яток, він не унікальний. Схожі кам'яні конструкції знаходили по всьому світу. У 2007 році, скануючи ехолотом дно озера Мічиган, археологи виявили камені, розташовані по колу. На одному з каменів було висічено зображення мастодонта-тварини, яка вимерло 10 000 років тому. Коли точно встановлять, що до цього місця можна підібратися нирцям, то тут же продовжать пошуки, оскільки поблизу можуть бути знайдені інші давнини.

2. Загадки Бимини
У 2006 і 2007 роках глибинні води на захід від Бимини були вивчені за допомогою гідролокаторів і ехолотів. На глибині 30 метрів були виявлені прямокутні споруди, які були розташовані паралельно і орієнтовані в одну сторону. Дослідники заявили, що ці споруди дуже схоже на ті, які були знайдені біля берегів Куби. Подальші вивчення цих об'єктів проводив History Channel, який встановив, що всього споруд приблизно 50, розміром вони від 3 до 15 метрів, а судячи по глибині, на якій їх виявили, вони були створені приблизно 10 000 років до нашої ери.

3. Залишки древніх поселень в Камбейський затоці
Руїни стародавнього міста були виявлені в Камбейський затоці в травні 2001 року. Їх виявили абсолютно випадково, коли досліджували забрудненість води. Були знайдені і пізнані рівномірно розташовані житла, дренажна система, ванни, зерносховище і цитадель, які древнє індійської цивілізації. В ході подальших досліджень було знайдено кілька артефактів, включаючи деревину віком 7000 років до нашої ери, кам'яні інструменти, скам'янілості, осколки глиняного посуду і зуби. Однак існує точка зору, що всі ці артефакти просто потрапили сюди вже після знищення цього міста, що багато в чому їх знецінює.

4. Гігантська кам'яна будівля в Галілейському морі
У 2003 році вчені виявили велике кругле кам'яна споруда в Галілейському морі на глибині 9 метрів. Споруда побудована з базальтових кругляків, складених в конічну структуру, яка в 2 рази більше Стоунхенджа. У ході досліджень, результати яких нещодавно були оголошені, археологи встановили, що ця споруда дуже схоже на давні місця масових поховань, які раніше були знайдені в інших частинах планети, але також воно може бути і церемоніальним спорудою.


Археологи раніше не стикалися з спорудами такого розміру і з такими нюансами будови, тому про його вік, про те, як воно було побудовано і з якими точно цілями - вони можуть тільки будувати припущення.

5. Аномальні кола на карті Google Earth
Аномальні кола були виявлені під водою біля берегів Флориди, штат Північна Кароліна, і в Белізі, як археологами, так і просто інтернет-ентузіастами. Незважаючи на те, що їх існування офіційно визнано, їх історичне призначення точно визначити не можуть, але багато хто припускає, що це стародавні місця поховань. За формою вони дуже схожі на кам'яні споруди, виявлені в Саудівській Аравії. Споруди під водою зберігаються краще, ніж залишилися на поверхні, і вчені встановили, що вони були побудовані приблизно у восьмому тисячолітті до нашої ери (а ті, що виявлені в Саудівській Аравії, - приблизно в 7-му тисячолітті).

6. Аномалія в Балтійському морі
Це може бути НЛО, секретнішу підводне зброю нацистів чи просто величезний уламок скелі, який опинився під водою, проте виявлення дископодібної аномалії в Балтійському морі (і її вивчення в 2012 році) викликає безліч суперечок серед учених. Шведським вченим вдалося переконати всіх, що це точно не НЛО, але все ще залишається багато питань. По-перше, на поверхні цієї брили не було виявлено шару мулу, який завжди присутній на об'єктах, довго знаходяться під водою. По-друге, ця скеля шириною в 80 метрів покрита якоюсь дивною розміткою, і її підпирає 8- метровий стовп.

7. Загадка озера Байкал
Озеро Байкал в південній Сибіру унікально з багатьох аспектів. Воно найдавніше, глибоке і велике прісноводне озеро на Землі. Найбільша глибина озера становить 1642 метра, а багато видів риб, які в ньому мешкають, не можна більше зустріти ніде на планеті. Космонавти з Міжнародної космічної станції були вкрай здивовані, коли виявили незвичайні великі (діаметром 5 - 7 км) темні кільця на льоду біля південних берегів Байкалу в квітні 2009 року. Походження цих кілець залишається загадкою, але є припущення, що вони виникають завдяки підйому глибинних вод і підвищенню температури поверхневого шару води в центральній частині кільцевої структури, але подібні явища раніше тут ніколи не спостерігалися