Коли в 1912 році був побудований пасажирський лайнер Титанік, суднобудівник заявив про нього як про "практично" непотоплюваний. На жаль, слово "практично" зіграло фатальну роль. Під час своєї першої подорожі з Саутгемптона, Англія, в Нью-Йорк корабель зіткнувся з айсбергом і затонув всього лише за три години. З 2229 пасажирів і членів екіпажу, що знаходилися на борту, вижило тільки 713 осіб.

З тих пір корабель став джерелом різного роду оповідань, почасти через великої кількості історій, пов'язаних з його загибеллю, почасти через величезної кількості багатства, яке затонуло разом з кораблем, і залишається на океанському дні донині. Давайте ж подивимося на те, що саме пішло під воду в той фатальний день.

10. Пасажирські послуги

Загибель Титаніка означала втрату деяких з найбільш розкішних об'єктів, які вперше були споруджені на пасажирському круїзному лайнері. У їх числі: перший в історії бортових кораблів басейн з підігрівом, турецька лазня, першого і другого класу бібліотеки, веранда кафе зі справжніми пальмами. Для зв'язку на кораблі існувала бездротова радіостанція для передачі і прийому телеграм, а також 50 телефонів-комунікаторів, що пов'язують пасажирів з оператором. Титанік був оснащений сучасним лазаретом і операційній, в якій завжди напоготові були два лікаря. Все це пішло під воду разом з кораблем.

9. Важливий вантаж

Однією з найважливіших функцій Титаніка була переправа трансатлантичної пошти. Коли корабель затонув, на ньому було 3364 мішка з поштою, а також близько 800 посилок, зміст яких не відомо. Серед заявлених зниклих речей значилися 5 гігантських роялів, китайські бочки, ключки для гольфу, тенісні ракетки і т.д. Однак, всупереч поширеному міфу, на Титаніку не перевозити стародавня єгипетська мумія, яка, як покладалася, "прокляла" корабель.

8. Предмети мистецтва

Можливо, це й не дивно, враховуючи той факт, що на Титаніку подорожувало дуже багато багатих пасажирів. Тому при затопленні і було загублено так багато предметів мистецтва. Мабуть, найбільш вражаючою з втраченого була дорогоцінна копія "Рубаї", колекція 1000 віршів перського математика і астронома 11 століття Омара Хайяма. Копія цієї книги була покрита 1500 дорогоцінними каменями, кожен з яких був у золотій оправі. Вона була продана на аукціоні в березні 1912 американському покупцеві за 1900 доларів, що на той момент дорівнювало заробітній платі молодшого члена екіпажу на Титаніку за 15 років.

7. Білизняні приналежності

Ресторани, кафе, кухні і спальні на Титаніку вимагали так багато білизни, що компанії White Star Line довелося побудувати величезну пральню поблизу доків в Саутгемптоні. Кожен раз, коли корабель пристиковувати, брудну білизну швидко розвантажувалося і стиралася для наступного рейсу. 200000 окремих елементів (не включаючи особисті речі пасажирів) мали на увазі 18000 одиниць постільної білизни, 6000 скатертин, 36000 рушників і 45000 серветок.

6. Посуд

Для того, щоб забезпечувати пасажирів лайнера їжею і напоями знадобилося 57600 предметів посуду, 29000 склянок і 44000 столових приладів.


Весь посуд важила близько 4000 фунтів - це приблизно вага чотирьох корів.

5. Напої і випивка

Природно на кораблі перевозилося величезна кількість напоїв для гостей лайнера, тому на Титаніку знаходилося 15000 пляшок пива, 1000 пляшок вина, 850 пляшок міцних спиртних напоїв, а також 12000 пляшок безалкогольних напоїв, в тому числі лимонад , вода і апельсиновий сік.

4. Їжа

При такій кількості людей на борту не дивно, що корабель перевозив величезну масу їжі. Разом з судном затонуло 75000 фунтів свіжого м'яса, 15000 фунтів свіжої риби, 25000 фунтів м'яса птиці і 2500 фунтів ковбаси. Крім іншого, судно перевозило 40 тонн картоплі і 1750 фунтів морозива - вага дорослого слона.

3. Рятувальні шлюпки

Було спочатку відомо, що на Титаніку розташовувалося недостатня кількість рятувальних шлюпок. По суті, їх було всього лише 20 штук, загальною місткістю в 1178 чоловік (близько половини всіх подорожуючих). Насправді, спочатку корабель на увазі наявність 32 рятувальних шлюпок (навіть це число не вмістило б усіх пасажирів), проте господар White Star Line був стурбований тим, що занадто багато човнів зіпсує зовнішній вигляд лайнера.

2. Екіпаж

Титанік налічував близько 900 членів екіпажу, серед яких вижило 215 осіб. Екіпаж складався з палубної команди (відповідальної за судно), технічний "відділ" (відповідав за роботу двигунів), обслуговуючий персонал (контролював комфортне перебування пасажирів на судні), співробітники ресторану і музиканти. Коли корабель почав тонути, музиканти зібралися на палубі і почали грати для того, щоб підняти дух пасажирів. Ніхто з них не вижив.

1. Пасажири

Судно перевозило 1316 пасажирів - 325 чоловік в першому класі, 285 в другому і 706 в третьому класі, з усіх вижило 498 осіб. Серед пасажирів першого класу вижило близько двох третіх усіх людей у порівнянні з лише однієї четвертої вижили, що пересувалися третім класом, а все тому, що в певний момент після зіткнення пасажирам третього класу був закритий доступ на палубу, а, отже, і до рятувальних шлюпок.

Деякі з найбільш відомих пасажирів першого класу - мільйонер Бенджамін Гуггенхайм (Benjamin Guggenheim) і його слуга, які обидва допомагали занурювати в шлюпки жінок і дітей, а потім надягли свої кращі костюми і були готові "померти як пани" , що вони і зробили. Крім того, серед пасажирів першого класу була леді Дафф Гордон (Duff Gordon), знаменитий дизайнер одягу, серед клієнтів якої були члени британської королівської сім'ї. Вона та її чоловік вижили, проте пізніше у них запитували, чому їх шлюпка була заповнена тільки наполовину. Їх звинувачували в підкупі членів екіпажу, які не сприяли тому, щоб шлюпки заповнювали максимально можливою кількістю людей.

Джон Джекоб Астор IV (John Jacob Astor), найбагатша людина в світі на той момент, також був на борту . Він допомагав своїй вагітній дружині Мадлен сісти в рятувальну шлюпку, проте його не пустили, мотивуючи тим, що спочатку шлюпки заповнюються жінками та дітьми. Мадлен вижила, а Джон, на жаль, загинув разом з кораблем.