Перевершити хоч у чомусь інших - що може бути краще? А якщо тебе офіційно визнали ще й кращим у світі, тут слова взагалі зайві. Тому, якщо ви відчуваєте в собі силу, талант і здібності встановити новий рекорд, як зробити все правильно і потрапити зі своїм рекордом в Книгу рекордів Гіннесса.

Вибрати рекорд

Перш ніж відправляти заявку до Книги рекордів Гіннесса, необхідно зробити найважче - вибрати рекорд, який ви збираєтеся побити. Потрапити на заповітні сторінки можна самими різними шляхами. Не обов'язково навіть робити щось самому, достатньо буде, якщо ви є власником самої величезної собаки в світі або природа наділила вас здатністю облизувати власні брови. Але, зрозуміло, найкрутіші рекорди - поставлені за рахунок завзятості та сили волі.

Критерії рекордів нехай ніде і не прописані, але все-таки існують. До розгляду навряд чи приймуть рекорди, пов'язані з жорстоким поводженням з тваринами, тому не варто намагатися створювати їздову упряжку з хом'ячків чи літак на Мушина тязі.

Також комісія навряд чи буде в захваті від рекордів, пов'язаних з порушенням закону , значить, спроби розвинути максимальну швидкість на міській трасі або найшвидше пограбування банку в історії вас, звичайно, прославлять, але лише на сторінках кримінальної хроніки, а не в Книзі рекордів. Не варто братися і за небезпечні рекорди, наприклад, вирізавши самому собі апендицит на швидкість. У цьому випадку великий шанс отримання Дарвінівської премії, а це не наша мета.

Переконайтеся, що ваш рекорд буде цікавий широкому колу людей, а не тільки вам і вашим друзям. Крім того, успіхом користуються нетривіальні рекорди, нехай навіть і виглядають з боку нерозумно. Як показує практика, дуже великий шанс опинитися на сторінках Книги рекордів Гіннесса, якщо ви робите щось першим. Це не означає, що, вперше зваривши самогон з тирси, ви негайно прославитесь, але от якщо ви будете першою людиною, що ступила на Марс, - місце в Книзі рекордів Гіннесса вам забезпечено.

Скласти заявку

Сьогодні подати заявку на рекорд - справа п'яти хвилин. Для цього потрібно зареєструватися на сайті, натиснути кнопку "Break a record" і слідувати інструкціям. Існує два способи подати заявку: безкоштовний і платний. У першому випадку чекати оформлення доведеться до п'яти тижнів, другий же гарантує розгляд вашої заявки протягом двох-трьох днів.


Правда, варто швидкий спосіб недешево - майже 700 доларів.

При цьому слід пам'ятати, що платите ви не за гарантію, що ваш рекорд буде зареєстрований і внесений до Книги, а лише за якнайшвидший розгляд вашої заявки. Після того як заявка прийнята до розгляду, вам на електронну пошту прийде відповідне повідомлення. А через деякий час комісія повідомить на ту ж адресу про прийняте рішення.

Отже, вердиктів в цьому випадку може бути три. По-перше, заявку можуть відхилити, при цьому пояснивши причини відмови. У цьому випадку далі можете наша порада не читати. По-друге, вам можуть надіслати лист із зазначенням, що ідея вашого рекорду вже прийшла комусь в голову, і він вже встиг втілити її в життя. По суті, це той же відмову.

І нарешті, вашу заявку можуть прийняти. У цьому випадку разом з листом ви отримаєте докладні рекомендації щодо того, яким чином слід фіксувати встановлення вашого рекорду.

Слідувати інструкціям комісії

Якщо ваша ідея полягає в тому, щоб побити існуючий рекорд, в інструкції вам повідомлять, як правильно організувати і зафіксувати це досягнення. У певних випадках представники Книги рекордів Гіннесса приїдуть до вас і самі зафіксують рекорд.

Правда, тут можуть виникнути певні труднощі. Нещодавно не вдалося зареєструвати рекорд Джона Дойла з Великобританії, який, імовірно, може витріщати очі на 14 міліметрів. Зафіксувати цей результат не вдалося, так як вимірювальний прилад був розрахований тільки на 12 міліметрів.

Надати докази рекорду

Всі документи, складені в суворій відповідності з рекомендаціями комісії та підтверджують встановлення вами рекорду, відправляються в офіс Книги рекордів Гіннесса звичайної поштовою посилкою. З цим кроком все - потрібно чекати відповіді і сподіватися на те, що російська пошта на цей раз спрацює як треба, а не як завжди. Відповідь комісії, як правило, приходить через чотири-шість тижнів.

Рекорд встановлений

Якщо все пройшло гладко і ви дійсно встановіть і, найголовніше, правильно зафіксуєте свій рекорд, то можете привітати себе - ви потрапили на сторінки Книги рекордів Гіннеса.

Правда, варто пам'ятати, що ніяких заохочень, крім сертифікату про встановлення рекорду, згадки на сторінках знаменитої книги і деякий (часто сумнівної) популярності, ви не отримаєте .