Останнім часом люди все частіше ставлять у себе вдома штучні ялинки, прагнучи завдавати якомога менше шкоди екології - вони думають, що таким чином щорічно рятують по одному дереву. Але, всупереч поширеній думці, штучні дерева набагато гірше для навколишнього середовища.

Виробництво підроблених дерев дає на дві третини більше викидів вуглекислого газу, ніж транспортування і вирощування справжніх дерев. До речі, 80% новорічних ялинок у всьому світі родом з Китаю - їх вирощують на спеціальних ялинкових фермах саме для того, щоб під Новий Рік зрубати і продати, вікові ліси при цьому не страждають. Правильна утилізація живий новорічної ялинки не дає ніяких відходів взагалі.

Штучне дерево потрібно використовувати як мінімум десять років, щоб воно стало розумною альтернативою живому хоча б з точки зору викидів в атмосферу вуглекислого газу.


Більшість людей експлуатують штучні дерева набагато менший час і через кілька років, як правило, купують друге штучну ялинку.
Крім того, попит на справжні ялинки дає ряд позитивних факторів для екології. Поки ялинки ростуть, вони виробляють кисень, так що в перспективі ми отримуємо більш чисте повітря. Купуючи штучну ялинку, ви не рятуєте життя дереву, а просто знижуєте попит на справжні ялинки, отже, і зменшуєте кількість дерев, які будуть посаджені в майбутньому. Крім того, ви замінюєте те, що скорочує викиди вуглекислого газу, тим, що їх збільшує.
Крім чистого повітря, ялинкові ферми стають домівкою для багатьох видів диких тварин. Ці "вдома" не зникають щорічно - для того, щоб виростити одну ялинку, потрібно близько десяти років.