Щоб прикрасити жіночу зачіску, можна застосувати різні шпильки, стрічки, декоративні шпильки, намистинки, намисто з перлів, стрази, діадеми, обідки, живі квіти .Зачастую в зачісці застосовуються декоративні шпильки. Вони зроблені з глянсового металу, тому вони можуть легко зісковзувати з волосся. Щоб цього не відбувалося, перед тим, як ввести шпильку у волосся, можна збризнути біля її основи лаком.Можно прикрашати зачіску гвинтовими шпильками, такі прикраси оптом краще придбати, так як вони часто губляться, але вони досить прості у використанні, їх потрібно просто вкручувати в волоси.Очень витончено у весільних зачісках виглядають намисто з перлів. Вони кріпляться за допомогою невидимок, місця кріплення ховають під пасмами. Не бажано застосовувати для зачісок намиста з натуральними перлами.


Можна прикрашати зачіску простими намистинками. Вони одягаються на тонкі пасма, які спочатку лакують. Товщина пасма повинна бути такою, щоб намистинки не могли з'їжджати. Для склеювання можна застосовувати медичний клей, або можна насадити намистинку на тоненьку шпильку, і прикрасити зачіску.
Можна прикрасити зачіску стразами. Щоб приклеїти стрази, перукарі застосовують медичний клей, такий клей відмінно тримає, і потім легко може змитися, не пошкоджуючи волосся. Замість клею можна застосовувати клей для вій або спеціальний гель для фіксаціі.І найважливіше, що хотілося б виділити про аксесуари для зачісок. Не потрібно використовувати їх дуже багато. Якщо це квіти, то кілька кольорів буде цілком достатньо, нічого зайвого.