Розвиваючі ігри для дітей.
Вчимося розрізняти кольори/shutterstock
Вчимося розрізняти кольори
Гравці стають у коло. Ведучий командує: "Торкніться жовтого, раз, два, три!" Діти якнайшвидше намагаються взятися за річ (предмет, частина тіла) решти учасників в колі. Хто останній - вибуває з гри. Ведучий знову повторює команду, але вже з новим кольором. Перемагає залишився останнім.

Веселка
Діти сидять у колі, тримаючи перед собою руки, складені "човником". Один з дітей або дорослий ходить по колу і вкладає в долоньки деяких дітей невеликі кольорові кульки або предмети тих же кольорів, що і веселка (Як у грі "Колечко")
Якщо дітей менше семи, то спочатку лунають кульки перших 3-4 кольорів веселки, потім наступних кольорів.
Після того, як ведучий обійшов всіх дітей, він каже:
"Веселка, з'явися! Веселка, покажися!"

Ті діти, у кого в долоньках є кольорові предмети, встають в ряд по порядку кольорів веселки. Решта дивляться, чи правильно вишикувалася веселка.

Перший з дітей показує свій предмет - червоний і питає: "У кого є такий же?" Інші діти по колу називають предмети, які можуть бути червоними: вогонь, квіти, одяг, овочі і т.д. Назви не повинні повторюватися.

Ті діти, які протягом декількох секунд не можуть назвати предмет даного кольору, залишаються в колі, але вибувають з гри. Переможець той, хто залишиться останнім в грі.

Якщо грають діти, які вміють рахувати, то кожна дитина, чий колір розігрують, повинен порахувати, скільки предметів його кольору було названо, або це може зробити педагог. Потім цікаво обговорити з дітьми, чому того чи іншого кольору більше або менше на землі.
Після гри діти можуть намалювати малюнки про те, як веселка-дуга розфарбувала землю.

Світлофор
Варіант тієї ж гри, але з кружками зеленого і червоного кольору.
Гра проводиться за тим же принципом, Але тільки на правильну відповідь діти показують гурток зеленого кольору, на неправильний-червоного.

Повітряні кулі
Щоб малюк навчився звертати увагу на колір предметів і підбирати однакові кольори, корисно запропонувати йому цю гру.


Але попередньо потрібно наклеїти на папір або картон вузькі смужки 6-7 різних кольорів (найкраще використовувати чисті кольори веселки) і вирізати з кольорового паперу кола тих же кольорів. Ці смужки будуть ниточками, а кола - кульками. Поясніть дитині, що кульки треба "прив'язати" до ниточках відповідних кольорів, і покажіть, як це зробити. Після цього йому можна дати можливість діяти самостійно, втручаючись тільки в тому випадку, якщо він помиляється.

Склади картинку
Для гри знадобляться картинки зі схематичними зображеннями предметів: вагончик, грибок, кораблик, сніговик, курча, будиночок. Крім малюнків, необхідно приготувати вирізані з цупкого паперу геометричні фігури - кола, квадрати, трикутники, трапеції.
Покажіть дитині одну картинку, розгляньте зі скількох частин складається
предмет, які вони за формою. Потім запропонуйте знайти такі ж серед геометричних фігур і попросіть дитину спробувати скласти картинку з геометричних фігур за зразком.

Давай придумувати (з 3лет)
Розвиваємо абстрактне мислення, мова.
Для гри знадобиться набір предметів різної форми (палички, куля, кільце, коробочки, циліндр) і картки із зображенням різних предметів певної форми - дзеркало, олівець, яйце, яблуко.
ВАЖЛИВО! зображення на картинках повинні бути схожі на предмети.
Наприклад: олівець, вудка, голка, ніж - за формою схожі на паличку;
ваза, стакан, наперсток - порожній циліндр.

Гра проводиться приблизно так - діти ( або дитина) сідають перед столом, у кожного набір предметів. Дорослий сідає навпроти, у нього картки з картинками. Дорослий показує картки по одній і питає: "У кого предмет схожий на такий олівець?" Дитина, у якого паличка, відповідає: "У мене!" і отримує картку із зображенням олівця.
Варіант навпаки: У дітей картки з картинками, а у дорослого різні предмети.
Діти з 5 років можуть грати в цю гру самостійно і без картинок, придумуючи, на що може бути схожий той чи інший предмет.