Керівництву двадцяти шести великих косметичних компаній, що займаються виробництвом так званих органічних коштів, належить відповісти перед судом за те, що їх продукція не виправдовує свою приналежність до даної категорії.
Органічна косметика виявилася міфом/shutterstock

Згідно із заявою представників Центру гігієни навколишнього середовища, в переважній більшості косметичних засобів, зокрема, в шампунях і пінках для вмивання, немає достатньої кількості органічних інгредієнтів.

Так, згідно з прийнятими в цьому відношенні в США ще в 2003 році стандартам, органічні косметичні продукти повинні складатися їх натуральних рослинних компонентів, вирощених без застосування пестицидів і хімікатів, не менш ніж на 70%.


За словами виконавчого директора Організації Майкла Гріна, просте читання складу косметики, зазначеного на зворотному боці етикеток, показало, що основна маса продукції не відповідає даним вимогам, унаслідок чого називається органічної неправомірно.

Наприклад, в 75 позиціонуються як органічні гелі для вмивання насправді виявилося всього лише 19 відповідають нормам органічних продуктів. Як кажуть ініціатори позову, це зроблено для того щоб виробники, яким покупниці надають підвищене довіру, дотримувалися всі необхідні вимоги, і їх продукція повною мірою відповідала тій інформації, яка вказана на етикетці. Варто відзначити, що це вже не перший позов такого роду.