Корисні властивості одного з найсмачніших представників сімейства цитрусових - мандарина - стали відомі людству ще з давніх часів. Даний фрукт містить масу вітамінів та інших корисних речовин, що забезпечують нормальне функціонування організму людини.

Регулярне вживання мандаринів сприяє зниженню рівня кров'яного тиску, допомагає фізичній відновленню сил ослабленого організму. Мандарин є прекрасним профілактичним засобом, що перешкоджає розвитку атеросклерозу.

Вміщені в соку мандарина калій, кальцій і магній сприяють нормалізації травного процесу, покращують обмін речовин. Більше того - вони допомагають процесу детоксикації організму, сприяють розщепленню жирів і запобігають накопиченню зайвої рідини.

Як показали недавні дослідження південнокорейських вчених, регулярне вживання мандаринів сприяє зниженню надлишків жиру, "прописалися" в черевній порожнині, а також помітно призупиняє процес ожиріння печінки. Крім того, високий вміст вітаміну А на 9% знижує ризик розвитку раку печінки, вірусного гепатиту, діабету, а також різних патологій кровоносної системи.

Південнокорейські вчені прийшли до такого висновку завдяки двом випробувальним експериментів.

Один з них проводився із залученням дітей шкільного віку, причому з діагностованим у кожного з них ожирінням.


Учасники був розділені на 2 групи, перша з яких в якості лікування були рекомендовані фізичні вправи, а другий в навантаження до аналогічної фітнес-активності додалося обов'язкове вживання мандаринового соку. У підсумку втрата зайвої ваги у хлопців з другої групи була зафіксована на 1,5% вище, ніж у тих, хто був позбавлений мандаринового ласощів.

Позитивна дія мандаринів на процес схуднення підтвердилося і результатами другого експерименту, що проводився на мишах. Протягом двох місяців групі мишей робили внутрішні ін'єкції мандаринового концентрату. Після закінчення даного терміну мишачі учасники втратили 59% жирових відкладень в області живота, при цьому обсяги їх тіла зменшилися на 45%.

Паралельне спостереження за станом печінки мишей дозволило відзначити те факт, що мандариновий концентрат не тільки позитивно впливає на даний орган, але і сприяє його відновленні.