Тайський масаж ніг поєднує в собі деякі елементи китайської акупунктури, шиатсу і йоги. Така процедура для ніг передбачає точковий масаж не тільки ступні, але і всієї ноги, а також масаж передпліч та рук.

Відомо, що всі основні енергетично активні точки людського організму зосереджені саме в області ступень. Тому за допомогою впливу на дані точки можна значною мірою зміцнити загальний стан здоров'я, підвищити імунітет, та й просто подарувати собі гарний настрій.

Професійний масажист проводить процедуру масажу, використовуючи допомогу кистей рук та передпліччя. Також в якості допоміжних підручних засобів професіонали можуть використовувати спеціальні (найчастіше, бамбукові або дерев'яні) палички, якими вони впливають на акупунтурние точки, розташовані в області ступень. Крім того, ефект від проведення процедури масажу ступень посилюється із застосуванням спеціальних масажних кремів і масел (кунжутну, оливкова, соняшникова), з додаванням до них невеликої кількості ефірних масел з лікувальним дією.

Масаж ступень приносить неоціненне корисну дію для організму, яке полягає в наступному:

 • зменшується і практично зникає біль у спині та суглобах;
 • поліпшуються процеси кровообігу та харчування шкірного покриву;
 • організм позбавляється від накопичених шлаків і токсинів;
 • зникають напади безсоння;
 • проходить набряклість і біль в ногах і м'язових тканинах;
 • відновлюється робота внутрішніх органів організму.

І це далеко не всі позитивні зміни, що відбуваються з організмом і людським станом, в результаті проведення сеансів масажу ніг. Регулярне застосування даної процедури призводить до значних позитивних зрушень у зміцненні здоров'я і загального самопочуття людини. Технічно процедура масажу ступень виглядає наступним чином:

 1. Нога повинна знаходитися в найбільш зручному положенні. Швидкими рухами по напряму вгору-вниз з обох боків масажист починає розтирати стопу. Такі маніпуляції гарненько розслаблюють м'язи і суглоби, ліквідують застій лімфи і крові. Тим самим стопа стає більш сприйнятливою до подальшого на неї впливу.
 2. Зібрані в кулак пальці лівої руки щільно притискають до подушечок, розташованим на підошві стопи.


  Пальці правої руки кладуть на стопу зверху і так само притискають. Робота проводиться по черзі обома руками: лівим кулаком виробляється легкий натиск на підошву стопи, одночасно з цим правою долонею проводиться розтирання верхній її частині.

 3. Лівою рукою масажист охоплює п'яту массажіруемого і м'якими рухами притягує її на себе, поперемінно повертаючи при цьому стопи в різні боки.
 4. Потім великі пальці рук кладуться поверх стопи, інші ж підтискають підошву знизу. Великі пальці зводяться і розлучаються, розтираючи при цьому поверхню стопи. Руху починають зверху, поступово доходячи до основи пальців. При цьому найбільша увага приділяється улоговинках між сухожиль пальців.
 5. За допомогою великого пальця правої руки розтирається внутрішня сторона підошви ступні, виробляючи невеликі кругові рухи по напряму від п'яти до подушечок пальців. Точно так же підошва розтирається лівою рукою.
 6. Кінчиками пальців або рукою повністю наносяться легкі переривчасті удари на підошву. Це приносить зміцнюючий і тонізуючий ефект.
 7. Стопа обхоплюється з обох боків руками, подушечками пальців, зведених разом, кілька разів поспіль проводять вгору по всій ступні до самої щиколотки. Далі легкими круговими рухами масажується область навколо щиколотки. Такий масаж покращує крово- і лімфообіг, що сприяють зняттю тяжкості і набряклості ніг.
 8. Великим і вказівним пальцями руки злегка потягуються і масажуються пальці ніг, починаючи за черговістю з великого. Великий палей руки, що масажує при цьому повинен перебувати зверху масажованого ділянки, а вказівний - знизу. Кожен пальчик ноги злегка обминається і розтирається покручивать і потягувати з боку в бік рухами. При цьому масаж пальців проводиться в напрямку від першої фаланги пальця до нігтьового основи.
 9. Кінцева фаза масажу ніг - розслаблюючі і заспокійливі погладжування долонями області ступень у напрямку до кісточки і гомілки.

При масажі ступень важливо дотримуватися одне правило - п'ята і подушечки пальців масажуються сильними рухами, а центральна частина стопи заслуговує більш ніжних дотиків.