Пієлонефрит (від грец. Pyelos - балія і nephros - нирка) - це запальний процес в чашково-мискової системі нирки, викликаний різними бактеріями. Пієлонефрит зустрічається у людей будь-якого віку. Причому ймовірність розвитку пієлонефриту зростає при зниженні загального імунітету організму, цукровому діабеті, туберкульозі, гіповітамінозі і хронічних запальних захворюваннях.

Для лікування пієлонефриту застосовують лікарські методи, при цьому велике значення має харчування. А при хронічному пієлонефриті правильна дієта стає одним з ключових моментів в лікуванні захворювання. Ось її головні принципи:

Скільки є?
 1. Харчуватися 5-6 разів на день, між прийомами їжі обов'язково пити.
 2. Споживати рідини в обсязі 2- 2,5 літра в день.
 3. Солі - НЕ більше 6 г на добу (якщо є гіпертонічний синдром - 2-4 г)

Що є?
 • Ні - жирної їжі і спецій.
 • Так - різноманітним каш, сирим овочам і фруктам (краще у вигляді салату, заправленого олією), кисломолочним продуктам.
 • Вводити вітаміни - особливе значення мають А, В, С
 • Киселі, компоти, зелений чай і неміцний чорний, морси (особливо журавлинні), соки, мінеральні води, відвар шипшини знижують інтоксикацію

Як готувати?
 1. Продукти варити, тушкувати, парити до м'якості і подрібнювати, протирати, робити пюре.


  Ні смаженого!

 2. М'ясо нарізати на дрібні шматочки, варити до напівготовності, потім злити бульйон і залити водою повторно, доварити до готовності.
 3. Солити після приготування
 4. І щоб життя не здавалося прісної і одноманітною, як сувора дієта, навіть при пієлонефриті існують дозволені в розумних кількостях смакоту - мармелад, карамель, зефір, оладки, мед, булочки, цукор, варення.