Не так давно на замовлення приватної британської дерматологічної клініки "European Dermatology London" вчені провели дослідження, в результаті яких було встановлено, що якщо щодня вживати невеликі дози чорного шоколаду, можна помітно захистити шкіру від старять впливу сонця.

У ході дослідження було виявлено, що шматочок плитки шоколаду щодня допомагає запобігти появі зморшок, основною причиною яких є ультрафіолетові промені . Крім того, шоколад зменшує ризик виникнення раку шкіри.

Однак, даний вплив має місце щодо тільки шоколаду, який містить велику кількість флаванола, антіокіданта какао-бобів.

Дослідження проводилося з добровольцями, які поїдали шоколад з великою кількістю флаванола і іншою групою, які вживали шоколад з малою кількістю цієї речовини. В результаті - перші могли винести більший вплив ультрафіолетового випромінювання на шкіру.

Таким чином, вживання чорного шоколаду може допомогти захистити шкіру не менше походу в салон краси і використання косметичних масок, причому така "процедура" ще й смачна.

До речі, з кожним роком виявляється все більше корисних властивостей шоколаду.


Так, давно відомо, що в шоколаді міститься так зване "речовина щастя", що дозволяє піднімати настрій, а також встановлено, що шоколад з великим вмістом какао - відмінне лекарстово в боротьбі з синдромом хронічної втоми. Дослідники Оксфордського університету встановили, що шоколад може значно поліпшити пам'ять, а вчені з Італії з'ясували ще одну важливу властивість - регулярне вживання темного шоколаду допомагає боротьбі з деякими хворобами кровоносних судин.