http://womancommunity.ru/

Каждому люблячому батьку хочеться, якомога швидше, навчити свого малюка плавати, адже користь від контакту дитини з водою величезна.

Однак, головне в цій справі - це делікатний підхід і відсутність поспіху і тиску на дитину. Часто трапляється, що неправильна поведінка батьків, що намагаються навчити малюка плаванню (спроби насильно затягнути у воду, кидання у воду) можуть привести до боязні води у малюка, яка залишиться у нього на довгі роки.

У віці до 3 -х років діти можуть плавати з різними надувними пристосуваннями: жилети, нарукавники, спеціальні надувні сидіння для найменших з отворами для ніжок.

Вибираючи нарукавники і жилети, зверніть увагу, що вони різняться за розмірами в залежності від віку дитини.

Нарукавники найкраще придбати круглої форми, надуті по всьому колу руки (є ще нарукавники трикутної форми, що надуваються з боків), в них найменшим найлегше буде вчитися триматися на воді.

Тільки ніколи не залишайте малюка у воді без нагляду, навіть в надувних пристосування.

Часто буває, що малюк, якого ви привезли в ранньому віці на морський курорт, із задоволенням хлюпається і грає у воді, а приїхавши на море через рік, навідріз відмовляється зайти у воду.


Це цілком нормальне явище для дітей цього віку.

Головне, не тисніть на малюка, наберіться терпіння, і незабаром ваша дитина знову почне проявляти інтерес до купання. Найчастіше, до 3-х років дітки вже можуть самостійно триматися на воді в нарукавниках і намагаються плавати.

У віці 3-5 років вже можна навчити малюка лежати на воді (на спині) і допомогти йому освоїти нескладні елементи плавання. Важливо, щоб він сам проявляв інтерес до навчання.

Професійні тренери радять проводити навчання за допомогою таких надувних підтримуючих засобів, які вільно забезпечать дитині лежаче положення на воді (нарукавники, коміри).

Не варто використовувати надувний круг: вертикальне положення у воді, яке він забезпечує, не дозволяє дитині навчитися плавати самостійно.

На думку професіоналів, діти у віці 6-7 років вже повною мірою готові до навчання плаванню. Саме в цьому віці дитина здатна зрозуміти, як правильно використовувати опірність води рухам тіла для того, щоб вільно триматися на воді і плавати

Ідеальним варіантом вважається навчання дитини плаванню під керівництвом досвідченого тренера.