Як святкують Новий рік в Іспанії?
12 щасливих виноградин/solountip.blogspot.com

Замість мелодійного дзвону келихів, іспанці зустрічають Новий рік дружним жуванням. Чому так?

Згідно давньою традицією, кожен повинен припасти до 31-го грудня рівно 12 ягід винограду. Такі набори навіть продаються в магазинах, упаковані в окремі коробочки. Вся родина збирається за столом і чекає, коли годинник на площі Puerta del Sol в Мадриді почнуть бити північ. Бій цих годин, подібно нашим курантам, транслюється по всій Іспанії. З першим ударом кожен іспанець кладе до рота ягідку винограду, другий удар - друга, третя - третя. І так всі 12 виноградин, які треба встигнути з'їсти до того часу, коли бій припиниться і настане Новий рік. Однак на ділі, ніхто не з'їдає свої виноградинки вчасно.

Це заняття досить забавно, тому що в результаті всі входять в Новий рік з повним ротом винограду.


З'їсти всі 12 ягід до того моменту як годинник перестануть бити, майже неможливо, зазвичай всі люди так і залишаються з повним ротом. У цей момент всі починають озиратися один на одного і сміятися. Вважається, що якщо вам вдасться з'їсти 12 виноградинок, то всі 12 місяців майбутнього року будуть для вас вдалими.

Чому ягід 12 зрозуміло - 12 ударів годин, 12 місяців. А чому саме виноград? Ця історія має свій початок. В один рік (а саме 1908) в Іспанії стався небувалий урожай винограду. Щоб добро не пропало, винахідливі винороби придумали для жителів таку ось забаву, яка прижилася і стала щорічною традицією. Більш того, цей звичай дійшов і до сусідньої Португалії, і в колишні іспанські та португальські колонії. Від Іспанії до Бразилії, швидкісне поїдання 12-ти ягід винограду опівночі - улюблена забава під час святкування.

Як зберігати спеції?