Вправи за методом Пілатеса, що виконуються в передпологовій період, здатні принести багато користі і майбутній дитині, і майбутній мамі. Метод Пілатеса допомагає легше переносити вагітність, дозволить швидко відновити фізичну форму після народження малюка.
Пілатес для вагітних/shutterstock
Нескладний комплекс вправ здатний підвищити гнучкість тіла і тонус м'язів, поліпшити роботу дихальної системи, поліпшити рухливість суглобів, дозволить зменшити навантаження на хребет і болі в попереку. За допомогою методу Пілатеса зміцнюється серцево-судинна і імунна система, знижується ризик отримання травм під час вагітності та пологів.
Правильна техніка дихання та загальний контроль над своїм тілом, управління м'язами тазового дна, вміння розслаблятися дуже знадобляться під час пологів.
Метод Пілатеса об'єднує в собі все найкраще із західних і східних методик.
Для вагітних займатися за цією системою приємно і корисно: заняття не вимагають великих фізичних навантажень, відновлюють життєві сили, розвивають розум і піднімають настрій.

Метод Пілатеса допомагає жінкам набагато легше переносити вагітність і пологи. Цей метод дозволяє знизити ризик отримання травм, як під час вагітності, так і при пологах, а також в післяпологовий період. Крім того, метод Пілатеса робить позитивний вплив на розвиток дитини, а вам допомагає легше відновитися після пологів.
Після занять за методом Пілатеса жінки не тільки набувають помітний м'язовий тонус, але і значно знижують для себе ризик розшарування м'язової тканини під час пологів. Такий розвиток м'язів забезпечує хорошу підтримку живота і розпрямляє хребет. Якщо ваш хребет випрямлений, то грудна клітка розширюється і піднімається, що забезпечує гарну поставу, і, отже, більше місця для розвитку плоду.


Ви відчуваєте себе більш комфортно і у вас менше болить поперек. Більш того, метод Пілатеса допоможе вам швидше придбати плоский живіт після пологів, навіть якщо до вагітності він у вас був помітним.
Метод Пілатеса не націлений на нарощування м'язової маси. Швидше, сила м'язів посуває вас на ведення більш активного способу життя і покращує координацію рухів і відчуття рівноваги, і з кожним днем у вас додається енергії.
Крім того, метод Пілатеса навчить вас правильному диханню, яке управляє кровопостачанням мозку і покращує загальну циркуляцію крові у вашому організмі і організмі дитини. Методика дихання допоможе вам і в процесі пологів. Метод Пілатеса унікальний тим, що робить ваші м'язи гнучкими і в той же час допомагає розслабитися.
Одна з основних ваших турбот під час вагітності стосуватиметься збереження рівноваги. Відчуття рівноваги у людей інтуїтивно, практично несвідомо, проте зі збільшенням терміну вагітності воно послаблюється. В організмі вагітної жінки міститься дещо більше естрогену і менше тестостерону, ніж зазвичай. Саме тестостерон відповідає за рівновагу, просторову орієнтацію і координацію рухів. Заняття за методом Пілатеса підвищують рівень тестостерону і знімають більшу частину проблем, пов'язаних з рівновагою.
Методика Пілатеса пропонує найбільш безпечні вправи, які ви можете виконувати у вашому положенні. Але в будь-якому випадку, ви повинні керуватися здоровим глуздом. Найголовніше - прислухатися до свого тіла. Якщо вправи вас втомили, значить, треба зупинитися.