У гонитві за красивим і здоровим тілом ми готові годинами займатися в тренажерних залах, витрачаючи багато часу на дорогу і купу грошей на оплату цих недешевих занять. А якщо немає часу і необхідних коштів - і того гірше, просто опускаємо руки і знаходимо собі виправдання в байдикуванні.

А між тим, є прекрасна альтернатива занять у спортивному залі. Можливо, ви навіть не здогадуєтесь, але це звичайна скакалка. Так-так, не дивуйтеся, цей з дитинства всім нам знайомий спортивний інвентар є одним з найбільш унікальних і простих тренажерів, які можуть принести величезну користь всьому нашому організму і тримати його в тонусі. Невипадково ж саме скакалку професійні боксери і баскетболісти використовують у своїх щоденних тренуваннях. А в деяких країнах стрибки зі скакалкою, іменовані "сукупного", навіть виділені в окремий вид спорту.

Чим же так корисна скакалка і заняття з нею?

Позитивний ефект від занять зі скакалкою

Можливо, ви здивуєтеся, але заняття з скакалкою не тільки тренують стрибучість і витривалість, але й мають величезний позитивний вплив на весь організм.

По-перше, це відмінний спалювач жиру, який по своєї ефективності випереджає не тільки плавання, а й заняття на велосипеді, і біг . Судіть самі: 10 хвилин стрибків з скакалкою рівносильні подолання 3,2 км на велосипеді, 1,6 км бігом, 12 хвилинам плавання або двом тенісним сетами. Буквально за 15 хвилин інтенсивних занять ськіпінгом ви можете спалити до 200 кілокалорій!

При цьому ви розвиваєте координацію рухів і відчуття рівноваги, тренуєте свою гнучкість і витривалість, коригуєте свою поставу і через розкриті пори рятуєтеся від шлаків і токсинів, адже під час занять помітно стимулюється кровообіг і розігрівається тіло.

А ще ви зміцнюєте м'язи, рятуєтеся від зайвої ваги і отримуєте струнку фігуру, адже такі заняття позитивно впливають і на литкові м'язи, і на плечі, і на сідниці , і на м'язи черевного преса, і на м'язи рук. Щодня займаючись ськіпінгом, ви не тільки швидко схуднете, але і зможете тримати себе в тонусі і у відмінній формі.

До того ж заняття з скакалкою мають виробляють лікувальний ефект. Кардіологи стверджують, що систематичні заняття зі скакалкою тренують серцево-судинну систему і дають не менший ефект, ніж спеціальні кардиотренажери. Тренують заняття з скакалкою і дихальну систему, а ще - є відмінною профілактикою варикозу.

Але для того, щоб заняття зі скакалкою пішли вам тільки на користь, необхідно продумати схему і інтенсивність занять.

Як і скільки потрібно займатися зі скакалкою

Стрибати зі скакалкою ви можете як на двох ногах, так і на кожній по черзі, м'яко приземляючись на подушечки пальців, при цьому прокручуючи скакалку вперед або назад.

Природно, рівень рекомендованої навантаження, в тому числі і під час занять зі скакалкою, залежить в основному від тренованості вашого організму.


Але в будь-якому випадку починати тренування краще поступово, не форсуючи навантаження.

Якщо ви далекі від спорту, спробуйте систему так званої прогресивної інтервального тренування, коли навантаження збільшується поступово, і почніть з мінімуму, наприклад, протягом 30 секунд стрибаєте - потім 30 секунд відпочиваєте, далі хвилину стрибаєте - ще хвилину відпочиваєте і так далі по наростаючій. У середньому, заняття з скакалкою повинні займати у вас від 10 до 15 хвилин. Якщо не щодня, то хоча б тричі на тиждень. Але для початку ви можете зупинитися на декількох хвилинах, щоб відразу не перетрудиться і не викликати у себе огиду до занять, тому що з незвички м'язи обов'язково будуть хворіти.

Але це тільки спочатку. З часом, ви відчуєте, що стали набагато витривалішими, активніше, красивіше і молодше! Так-так, фізичні вправи, а тим більше такі позитивні, як стрибки зі скакалкою, дають заряд надзвичайної позитивної енергії і подумки повертають нас у дитинство, тим самим як би програмуючи організм на омолодження.
Переваги скакалки

Безсумнівною перевагою скакалки є її маленький обсяг, дешевизна і зручність у використанні. Який ще тренажер ви можете покласти собі в кишеню? До того ж займатися зі скакалкою ви можете в будь-який час і де завгодно: вдома, на прогулянці, в подорожі, скрізь, де є достатньо місця, щоб зробити коло скакалкою.

Ви можете тренуватися і одночасно дивитися ваш улюблений серіал, насолоджуватися свіжим повітрям за містом і при цьому тренувати свої м'язи і серце!

До того ж такі заняття не вимагають спеціального одягу. Достатньо, щоб вона була зручною для вас.

А найголовніше, це те, що такий чудовий спосіб тренування доступний практично кожному.

Однак є певні обмеження і в цих вправах. І ці важливі фактори потрібно врахувати перед початком занять.

Кому не можна стрибати зі скакалкою

Найголовнішими обмежувачами занять зі скакалкою є:

  • ожиріння (2 ступеня і більше);
  • серйозні захворювання суглобів і хребта, при яких заборонені подібні навантаження;
  • некомпенсированная гіпертонія;
  • головні болі невідомого походження.

Якщо ви виявили у себе хоча б один з перерахованих вище пунктів - не приступайте до занять без консультації з вашим лікарем, інакше замість зміцнення здоров'я, можете завдати йому непоправної шкоди.

Ну і, звичайно, не варто стрибати на ситий шлунок - ризикуєте отримати проблеми з травленням.

У всіх інших випадках - стрибайте на здоров'я!