З науково-дослідного інституту Rowett науково доведена ефективність білкових дієт. Добровільно обрана група людей брали участь в чотиритижневий експерименті, протягом якого всі приймали продукти з 4% вмістом вугдеводи і 30% утриманні.
Білкове дієтичне харчування/shutterstock

Результат був приголомшливим: всі добровольці в середньому схудли на 6 кг. Так само відзначилося, що при прийомі білкової дієти істотно знижується відчуття голоду.

У той час як людина приймає в їжу мало вуглеводів, організм починає використовувати глюкозу для джерела енергії. Активізуються кетонові тіла, що призводить до придушення почуття голоду в мізках людини, дотримується такої діети.Такой ефект спостерігається вже через один або два дні після початку білкової дієти.

Недоліки харчування

Тепер можна вважати ефективність від білкової дієти науково доведеною.


Але вийшло так, що мікробіологи з цього ж інституту під керівництвом Гаррі Флінта прийшли до висновку, що Низьковуглеводні дієти можуть спровокувати факт розвитку раку товстої і прямої кишки. Проведено був ще експеременту, в якому учасники першої групи дотримувалися дієти з 24 гр вуглеводів в день, а інша група брала по 400 г вуглеводів щодня. В результаті дослідження мікрофлори кишечника було виявлено у першої групи чотириразове зниження рівня "антиракових" кишкових бактерій (бактерії-анаероби).