Як з'ясували вчені, люди-сови мають більше шансів набрати зайву вагу, ніж жайворонки.
Жайворонки їдять більш здорову їжу, ніж сови/shutterstock

Люди, які пізно лягають і пізно встають, мають більше шансів набрати зайві кілограми, як показало останнє дослідження. Цікаво, що пояснюється це зовсім не тим, що сови менше сплять: як з'ясували вчені, з кількістю годин сну це взагалі не пов'язано. Головна причина - спосіб життя.

Порушення природних біоритмів (а для людини все ж природніше спати вночі, а спати - вдень) призводить до того, що людина їсть більше і більше шкідливу їжу, повідомляє Express з посиланням на журнал Obesity.

Аматори не спати допізна частіше вибирають більш висококалорійні продукти і споживають за вечір на 248 калорій більше, ніж ті, хто дотримуються природний для організму режим сну і неспання.


Наприклад, сови воліють пити звичайну газовану воду, а не дієтичну - вчені пояснюють це тим, що полуночникам необхідно звідкись брати енергію на те, щоб зберігати бадьорість після півночі.

Дослідники також з'ясували, що в порівнянні з тими , хто лягає спати вчасно, опівнічники з'їдають удвічі більше фаст-фуду і в два рази менше овочів і фруктів.